LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe funkcje w zestawie narzędzi TouchGFX

Firma STMicroelectronics dodała nowe funkcje do zestawu narzędzi TouchGFX dla mikrokontrolerów STM32. Służą one do projektowania nowoczesnych i efektownych interfejsów graficznych w aplikacjach automatyki domowej, medycznych, elektroniki ubieranej, sterowania procesami przemysłowymi i wielu innych.

W najnowszej wersji wprowadzono TouchGFX Generator umożliwiający konfigurację projektu i peryferiów w niezwykle łatwy sposób. Jest to plugin do narzędzia STM32CubeMX, co pozwala na generację kodu dla środowiska programistycznego takiego jak STM32CubeIDE. Pozwala na zaprojektowanie interfejsu bez konieczności posiadania głębokiej wiedzy na temat działania wyświetlacza. W związku z tym większa liczba projektantów jest w stanie zaprojektować zaawansowaną grafikę na mikrokontroler STM32.

W narzędziu TouchGFX Designer do projektowania i zarządzania aplikacjami graficznymi uproszczono nawigację, dodano nowe ustawienia i system kontroli wersji. Dodatkowo zmiany w konfiguracji projektu STM32CubeMX są automatycznie aktualizowane w narzędziu.

Unowocześniono również silnik TouchGFX Engine uruchamiany na mikrokontrolerze. Poprawiono mapowanie tekstu, co pozwala na skrócenie czasu renderowania nawet o 60%. Umożliwia również renderowanie animacji ze skalowaniem i obrotem, a także zaawansowaną obsługę fontów.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/en/embedded-software/x-cube-touchgfx.html