NXP prezentuje procesor i.MX 8M Plus z dedykowaną jednostką do sieci neuronowych

NXP Semiconductors wprowadził do oferty nowy procesor aplikacyjny i.MX 8M Plus. Jest to pierwszy układ z rodziny i.MX, który zawiera dedykowaną jednostkę NPU do obliczeń w sztucznej inteligencji i sieciach neuronowych. Procesor znajdzie zastosowanie w aplikacjach przemysłowych i urządzeniach brzegowych IoT.

i.MX 8M Plus

Jednostka NPU w układzie i.MX 8M Plus dostarcza 2,3 TOPS mocy obliczeniowej. Procesor wyposażono także w cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu do 2 GHz, podsystem czasu rzeczywistego oparty o rdzeń Cortex-M7 o taktowaniu 800 MHz, a także jednostkę Audio DSP do aplikacji przetwarzania głosu. Dodatkowo układ został wyposażony w dwu-kamerowy procesor obrazu (ISP), a także procesor 3D GPU. Dzięki mocy rdzeni Cortex-A53 oraz jednostki NPU, urządzenia lokalne są w stanie podejmować decyzje wnioskując na podstawie uzyskanych danych. Nie potrzeba przy tym ingerencji człowieka.

Procesor i.MX 8M Plus znajdzie zastosowanie w aplikacjach rozpoznawania obiektów i ludzi, przemysłowej wizji maszynowej, robotyce, a także przetwarzania głosu.

Więcej informacji na stronie: https://www.nxp.com/products/processors-and-microcontrollers/arm-processors/i.mx-applications-processors/i.mx-8-processors/i.mx-8m-plus-arm-cortex-a53-machine-learning-vision-multimedia-and-industrial-iot:IMX8MPLUS

O autorze