Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe „Connected Cloud”

Społeczność element14 połączyła siły z firmami Cypress Semiconductor i Amazon Web Services, by zorganizować wyzwanie projektowe „Connected Cloud”. Ma ono na celu wspomóc rozwój kreatywności poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań IoT w każdej dziedzinie, która wymaga usprawnień. Najnowsze wyzwanie projektowe, zorganizowane przez element14, zachęca członków tej społeczności do zdobycia nowych umiejętności związanych z rozwojem projektów IoT i do podnoszenia jakości swoich projektów, a także myślenia poza schematami, celem rozwiązywania codziennych problemów.

O ile wyzwanie projektowe „Cloud Connect” jest otwarte dla wszystkich, członkowie społeczności element14 mogą zgłosić się, aby otrzymać jeden z 20 bezpłatnych zestawów PSoC 6. Będą mogli oni wybrać, czy wolą zbudować swój projekt w oparciu o zestaw Cypress PSoC 6 WiFi-BT Pioneer Kit (CY8CKIT-062-WIFI-BT), czy też PSoC 6 WiFi-BT Prototyping Kit (CY8CPROTO-062-4343W). Zestawy pozwalają projektantom na testowanie i rozwijanie aplikacji opartych o mikrokontrolery z rodziny PSoC 6. Są to układy PSoC o wyjątkowo niskim poborze mocy, przeznaczone specjalnie do rozwiązań IoT i urządzeń ubieralnych. Cechują się one większą uniwersalnością, możliwością dostrajania urządzenia już po jego instalacji oraz pozwalają skrócić czas potrzebny na wprowadzenie produktu na rynek. Ponadto firma Amazon oferuje bon o wartości 25 dolarów na usługi platformy Amazon Web Services IoT dla wybranych uczestników wyzwania.

Wszyscy uczestnicy zobowiązują się do opublikowania przynajmniej 10 wpisów na blogu. W ramach wpisów opowiedzą o procesie projektowania oraz tego w jaki sposób korzystają z Amazon Web Services. Wpisy powinny zawierać zdjęcia, materiały wideo i fragmenty kodu. Osoby, które opublikują 10 wpisów i dostarczą zrealizowany projekt, spełniający określone wymagania, otrzymają zestaw multimetrów Multicomp Pro. Ponadto zwycięzca otrzyma biurkową drukarkę 3D a także nowy, niedostępny jeszcze w sprzedaży zestaw PSoC 6. Osoba, która zdobędzie drugie miejsce otrzyma gogle VR HTC VIVE Pro oraz nowy, niedostępny jeszcze zestaw PSoC 6.

Terminy zgłoszeń

Do konkursu można zgłosić się od 27 stycznia do 24 lutego. Termin realizacji zgłoszonych projektów upływa 11 maja 2020 roku. ORganizator ogłosi zwycięzców w czerwcu 2020 roku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwania projektowego „Connected Cloud”, prosimy odwiedzić stronę: www.element14.com/connectedcloud.

O autorze