Farnell na targach Embedded World

Farnell w trakcie targów Embedded World 2020 będzie prezentować wybór rozwiązań przygotowanych z myślą o Internecie Rzeczy i Przemysłowym IoT. To właśnie w centrum wydarzeń tej wystawy znajdą się poczynione przez firmę Farnell inwestycje w technologie nowej generacji opracowane na potrzeby sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także złączy, czujników i zasilania.

Stoisko będzie zlokalizowane w hali 3A, pod numerem 221. Będzie stanowiło część miasteczka Avnet City, sąsiadując z takimi firmami jak Avnet Abacus, Avnet Silica i EBV Elektronik. Avnet pokaże w jaki sposób jest w stanie pomagać klientom z dowolnej dziedziny, niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju się znajdują – począwszy od wczesnych koncepcji i projektów, przez prototypowanie, masową produkcję, aż do zarządzania procesem wygaszania produkcji.

Odwiedzający będą mogli samodzielnie odkryć, w jaki sposób Farnell może pomagać inżynierom projektować produkty i szybko przygotowywać przyszłościowe rozwiązania. Na stanowisku znajdzie się bardzo popularny wśród odwiedzających targi interaktywny automat. Dzięki niemu będzie można wygrać jeden z 1000 komputerów jednopłytkowych i zestawów rozwojowych. Zestawy będą przygotowane przez wiodących producentów, takich jak: Nordic Semiconductor, NXP, Cypress, Microchip, Infineon, Raspberry Pi, Particle i Maxim. Aby mieć szansę na wygraną należy się wcześniej zarejestrować na stronie firmy Farnell pod adresem embedded.farnell.com i przynieść ze sobą na stoisko wygenerowany w ten sposób unikalny kod. Pozwoli on odebrać nagrodę bezpośrednio z interaktywnego automatu – każdy kod wygrywa! Firma Farnell oferuje także bezpłatne bilety wejściowe na Embedded World, które można zamówić pod adresem embedded.farnell.com.

Nowe produkty na stoisku Farnell

Farnell będzie gospodarzem wielu innowacyjnych prezentacji na temat Internetu Rzeczy jak i urządzeń oraz systemów IIoT. Między innymi będzie pokazywać nowe produkty, dostępne wyłącznie w ofercie dystrybutora. Wśród nich znajdą się m.in.:

W kategorii Internetu Rzeczy i Przemysłowego IoT (złącza, czujniki i zasilanie):

  • Zestaw Avnet Azure Sphere Starter Kit z mechanizmami zabezpieczenia sprzętu Microsoft Azure oraz dostępem do rozwiązania chmurowego.
  • Nowe wieloczujnikowe rozwiązanie firmy STMicroelectronics, przygotowane z myślą o konserwacji predykcyjnej, z obsługą IO-Link na potrzeby przemysłowego IoT.
  • Rozwiązanie mostka umożliwiającego przesył danych z interfejsu Bluetooth Low Energy 5.0 i LTE (a więc na duże odległości). Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Nordic Semiconductor z myślą o szerokiej gamie zastosowań IoT.

W kategorii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego:

  • Arduino Portenta H7: wystarczająco mocna platforma, by uruchomić na niej maszynę sztucznej inteligencji oraz gotowa do zastosowania w aplikacjach przemysłowych.
  • Raspberry Pi 4: komputer umożliwiający realizowanie algorytmów AI w projektowanych aplikacjach – od rozpoznawania twarzy aż po budowanie wirtualnych asystentów.
  • BeagleBone AI: płytka zaprojektowana z myślą o aplikacjach widzenia maszynowego, takich jak np. kontrola jakości lub systemy bezpieczeństwa.
  • Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway: kompletny system inteligentnego zarządzania flotą, działający z platformą chmurową IoT Connect.

Odwiedzający, którzy poszukują konkretnych porad, będą mogli skorzystać z pomocy profesjonalnych inżynierów Farnell. Odpowiedzą oni na pytania, zasugerują różne rozwiązania, a także wyjaśnią, w jaki sposób współpraca z Farnell może wzmocnić proces rozwijania produktów. Opowiedzą, jak połączenie wsparcia technicznego i szybkich dostaw przyspiesza czas wprowadzania projektów rynek.

Aby dowiedzieć się więcej na temat obecności firmy Farnell na targach Embedded World, umówić spotkanie z przedstawicielem firmy lub zarejestrować się aby otrzymać bezpłatną wejściówkę na targi oraz kod do odbioru produktu z interaktywnego automatu odwiedź stronę embedded.farnell.com.

O autorze