[ZAKOŃCZONY] Wygraj płytkę ewaluacyjną z przetwornikiem analogowo-cyfrowym Microchip MCP3564

Płytka ewaluacyjna z przetwornikiem analogowo-cyfrowym MCP3564 do procesora PIC32 (ADM00583) umożliwia projektowanie prototypów aplikacji wykorzystujących MCP3564. Zapewnia platformę programistyczną dla 32-bitowych aplikacji opartych na procesorach PIC, przy użyciu istniejących 100-pinowych modułów z mikrokontrolerem PIC, które są kompatybilne z Explorer 16 i innymi płytkami demonstracyjnymi z procesorami PIC32. System jest wyposażony w zaprogramowany moduł PIM PIC32MX795F512L, który komunikuje się z oprogramowaniem Energy Management Utility do wymiany danych i konfiguracji ADC.

Rodziny przetworników analogowo-cyfrowych MCP356x o rozdzielczości 24 bitów i MCP346x Delta-Sigma o rozdzielczości 16 bitów oferują szybsze (programowalne) prędkości transferu danych w porównaniu z podobnymi urządzeniami na rynku. Zapewniają jednocześnie wysoką dokładność i niski poziom szumów. Dostępne są w niewielkich obudowach UQFN-20 o wymiarach 3 x 3 mm. Wysoce zintegrowane przetworniki spełniają wymagania na małe rozmiary w rozwiązaniach o ograniczonej przestrzeni, np. w urządzeniach przenośnych.

Większość dostępnych na rynku przetworników delta-sigma o wysokiej rozdzielczości dysponują wolniejszymi szybkościami transmisji danych rzędu kilku kSPS. Rodziny MCP356x i MCP346x oferują znacznie większą szybkość przesyłania danych, dzięki czemu urządzenia są idealne do precyzyjnych zastosowań wymagających programowalnej prędkości transferu danych, w tym do sterowania procesami przemysłowymi, automatyzacji fabryki oraz przetworników i przekaźników. Przetworniki oferują również wbudowane funkcje eliminujące potrzebę stosowania zewnętrznych komponentów i zmniejszające całkowity koszt systemu, w tym wewnętrzny oscylator, czujnik temperatury i diagnostyczne źródła prądowe.

Nowe rodziny zapewniają 24-bitową lub 16-bitową rozdzielczość, do ośmiu pojedynczych lub do czterech kanałów różnicowych, umożliwiając programistom wybór najbardziej odpowiedniego przetwornika dla swoich projektów. Urządzenia dołączają do szerokiej gamy uniwersalnych przetworników analogowo-cyfrowych firmy Microchip, które spełniają różnorodne wymagania dotyczące prędkości, dokładności i zużycia energii.

Zestaw ewaluacyjny MCP3564 ADC (ADM00583) służy do testowania wydajności układów z rodziny MCP356x. Zestaw zawiera:

  • Płytkę ewaluacyjną ADC MCP3564 do procesora PIC32 (ADM00583),
  • Moduł PIM z mikrokontrolerem PIC32MX795F512L,
  • Kabel USB.

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 lutego 2020 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 19 lutego 2020.
  5. Nagroda zostanie wysłana do laureata przez firmę Microchip po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze