Sterowniki świateł samochodowych od ON Semiconductor

ON Semiconductor wprowadził do produkcji nową rodzinę układów przeznaczonych do wewnętrznych i zewnętrznych świateł samochodowych. Charakteryzują się wysoką wydajnością oraz bogatą funkcjonalnością. Rodzina składa się z dwóch sterowników LED – NCV7683 i NCV7685, a także dwóch sterowników stałoprądowych – NCV7691 i NCV7692.

ON Semiconductor sterownik LED automotive

Układy NCV7685 i NCV7683 zawierają odpowiednio 12 i 8 programowalnych, liniowych źródeł prądowych, co umożliwia sterowanie wieloma łańcuchami diod LED prądami do 100 mA na kanał. Układ NCV7685 obsługuje 8-bitowy interfejs I2C z wykrywaniem błędów za pomocą CRC8. Może być zasilany z przetwornicy impulsowej lub stabilizatora LDO – w zależności od wymagań projektu.

Sterownik NVC7691 oferuje szeroki zakres regulacji prądu sterowania diodami LED – pojedynczo lub w łańcuchu. Wymaga jedynie tranzystora bipolarnego NPN oraz jednego rezystora. Dysponuje też zabezpieczeniami przeciwrozwarciowymi, przeciwzwarciowymi oraz termicznymi. Z kolei układ NCV7692 cechuje się szybszą odpowiedzią oraz niższym progiem uruchomienia zabezpieczenia przeciwrozwarciowego.

O autorze