Nowoczesne generatory sygnałów radiowych Aim-TTi serii TGR2050

Farnell, ogłosił dostępność nowoczesnych generatorów sygnałów radiowych. Sprzęt produkowany jest przez firmę Aim-TTi w ramach serii TGR2050. Projektanci elektroniki, a także inżynierowie koncentrujący się na testowaniu będą mogli skorzystać z niewielkich wymiarów i lekkiej budowy generatorów, które cechują się znakomitym stosunkiem możliwości do ceny.

W ramach serii TGR2050 dostępne są dwa modele generatorów sygnałów radiowych: TGR2051 i TGR2053. Cechują się one wyjątkowymi parametrami, w tym wysoką czystością sygnałów, dużą dokładnością częstotliwości oraz stabilnością. Dysponują także szerokim zakresem amplitud sygnału, małym szumem fazy i możliwością tworzenia sygnałów z szybkim przemiataniem amplitudy i/lub częstotliwości. Warto też wspomnieć o bogatym wyborze metod elastycznych modulacji, tak analogowych, jak i cyfrowych. Czynią one omawiane generatory sygnałów idealnymi do zastosowań w pracach badawczo-rozwojowych oraz podczas testowania lub w trakcie czynności serwisowych.

Oba modele cechują się także usprawnionym zestawem funkcji, m.in. intuicyjnymi ekranami dotykowymi. Zaawansowane metody zdalnego sterowania opierają się na wyrafinowanych, nowoczesnych systemach. Zachowują jednak kompatybilność z dawniejszą aparaturą RF firmy Aim-TTi. Dzięki temu integracja nowych produktów z dotychczasowymi systemami jest prosta i bezproblemowa.

Kluczowe cechy generatorów TGR2050

Do kluczowych cech generatorów sygnałów radiowych serii TGR2050 należą:

  • Wysoka dokładność i stabilność częstotliwościowa, duża czystość sygnału i rewelacyjnie niski poziom szumu fazy, poziom mocy na wyjściu z zakresu od -127 dBm do +13 dBm, a także swobodne możliwości konfiguracji metod modulacji analogowej i cyfrowej.
  • Funkcja przemiatania umożliwia generowanie sygnałów o zmieniającej się częstotliwości i/lub amplitudzie. Pozwala to szybko i efektywnie testować pełny zakres warunków pracy obwodu. Przemiatanie może zostać skonfigurowane w dowolną stronę, ze skokiem liniowym lub logarytmicznym. Alternatywnie można skorzystać z trybu listy dostępnego prosto z urządzenia, lub za pomocą zdalnego interfejsu. Pozwala on na analizowanie odpowiedzi na zestaw sygnałów o określonych częstotliwościach i amplitudach.
  • Dodatkowe, opcjonalne rozszerzenie TGR-U01 wzbogaca aparaturę o szeroki wybór cyfrowych modulacji: FSK, GFSK, MSK, GMSK, HMSK, 3FSK, 4FSK, PSK, ASK i OOK. Wbudowane schematy kodowania bez powrotu do zera obejmują fale kwadratową oraz 7, 9, 11 i 15-bitowe sekwencje pseudolosowe. W ramach cyfrowej modulacji dostępne jest też zaawansowane filtrowanie. Ponadto można zastosować zewnętrzne sygnały cyfrowej modulacji, podawane na falę nośną poprzez gniazdo MOD in/out, umieszczone na tylnym panelu urządzenia.

Generatory sygnałów radiowych serii TGR2050 firmy Aim-TTi są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie Newark w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze