Farnell wprowadza nową, precyzyjną aparaturę kontrolno-pomiarową marki Multicomp Pro

Farnell wprowadził do swojej oferty nowe przemysłowe narzędzia i precyzyjną aparaturę kontrolno-pomiarową, dostarczaną w ramach marki własnej Multicomp Pro. Nowy wybór produktów gromadzi najlepsze wyroby przeznaczone do prowadzenia badań i pomiarów. Ułatwią inżynierom-projektantom, pracownikom utrzymania ruchu oraz specjalistom w laboratoriach znalezienie wartościowego sprzętu, przy zapewnieniu wysokiej jakości i niezawodności.

Multicomp Pro

Do nowych produktów, jakie zostały dodane do oferty, należą oscyloskopy, zarówno biurkowe, przenośne, jak i bazujące na wykorzystaniu komputera PC. Wśród nowości są też zasilacze biurkowe, a także sprzęt przenośny – np. multimetry cyfrowe, kalibratory mierniki zaciskowe.

Najciekawsze nowości

Wśród najciekawszej aparatury kontrolno-pomiarowej marki Multicomp Pro warto wymienić:

  • Cyfrowy multimetr biurkowy P730028 z 5,5-cyfrowym wyświetlaczem jest wyposażony w 4-calowy, podwójny ekran LCD o dużej rozdzielczości i jest w stanie prezentować odczyty nawet z szybkością do 150 razy na sekundę. Pozwala mierzyć prąd i napięcie AC w trybie True RMS. Produkt dobrze nadaje się dla projektantów, osób prowadzących prace badawczo-rozwojowe oraz inżynierów-elektryków, a to za sprawą bardzo przyjaznego interfejsu użytkownika. Obejmuje też tryb rejestracji danych, z szczegółową analizą trendów, dostępną poprzez specjalne ustawienia wykresów. Natomiast wielowyprowadzeniowy interfejs pozwala na zastosowanie różnorodnych metod podłączenia sygnałów.
  • Przenośny, inteligentny multimetr cyfrowy MP720026 z interfejsem Bluetooth, cechuje się 6-bitową rozdzielczością, odpowiadającą 3,5 cyfrom. Wyposażono go w rejestrator danych, termometr, a także funkcje komunikacji bezprzewodowej. Produkt ma funkcję zapisywania danych offline, wbudowaną latarkę i może pracować w trybach wykresów lub diagramów. Do innych kluczowych cech należą: pasmo od 40 Hz do 1000 Hz i zakres temperatur pomiarowych od 50°C do 400°C. Multimetr MP720026 obsługuje tryb True RMS oraz pozwala na przesył danych bezprzewodowo do urządzeń z systemem Android lub iOS. Do typowych zastosowań przyrządu należą aplikacje elektryczne oraz prace w terenie. Ponadto sprawdzi się w pracach konserwacyjnych i serwisowych.
  • Biurkowy zasilacz DC, model MP710086 to idealny produkt do zastosowania w laboratoriach, przemyśle, edukacji, badaniach i w środowisku produkcyjnym. Do jego kluczowych cech należą: 150 watów mocy znamionowej, niskie tętnienia i szumy, a także zakres napięcia wyjściowego od 0 do 30 V przy prądzie do 5 A. Przyrząd ma 3,7-calowy wyświetlacz TFT LCD, wielokierunkowy system chłodzenia z wbudowanym, inteligentnie sterowanym wentylatorem, obwody zabezpieczające przed nadmiernym napięciem lub prądem oraz może pracować w temperaturze od 0°C do 40°C. Zasilacz MP710086 obsługuje interfejsy SCPI, RS232 i USB.
  • 300-megahercowy cyfrowy oscyloskop MP720107 to niezwykle wąski, 2-kanałowy oscyloskop cyfrowy z funkcjami dekodowania interfejsów RS232, SPI, I2C, a także CAN, wyposażony w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym. Oscyloskop ten pozwala na automatyczne, klasyczne i pojedyncze wyzwalanie oraz można go zintegrować z inną aparaturą za pomocą różnych interfejsów. Wbudowany wyświetlacz LCD ma przekątną 8” i rozdzielczość 800 x 600. Cechuje się przyjaznym interfejsem użytkownika i pozwala rejestrować nawet 40 milionów próbek z odświeżaniem do 75 tysięcy przebiegów na sekundę. Omawiany produkt zaprojektowano, by wspierać prace badawczo-rozwojowe, edukację, projektowanie elektroniki i systemów wbudowanych, a także automatykę przemysłową i systemy sterowania.

O autorze