Wydajne zestawy 96Boards z procesorami i.MX 8 w ofercie Arrow

Arrow Electronics wprowadził do oferty dwie płytki 96Boards z procesorami NXP i.MX 8 i dużymi możliwościami rozbudowy. Arrow jest partnerem projektowym płytek i umożliwia dostosowanie płytek do potrzeb klienta, a także wsparcie techniczne.

Zestaw AI_ML jest przeznaczony do aplikacji sztucznej inteligencji, a także uczenia maszynowego. Wyposażony jest w procesor i.MX 8QuadXPlus z czterema rdzeniami ARM Cortex-A35 i jednym Cortex-M4F z rozszerzeniami przyspieszającymi obliczenia zmiennoprzecinkowe i DSP. Dedykowany rdzeń graficzny zawiera 4 dedykowane shadery Vec4 i 16 jednostek funkcjonalnych, a także obsługę OpenGL/ES. Dodatkowo, jednostka VPU jest w stanie obsłużyć popularne standardy kompresji m.in. H.264, H.265, AVS i wiele więcej. Na koniec, wbudowany rdzeń Tensilica HiFi 4 DSP umożliwia przetwarzanie audio i rozpoznawanie głosu.

Sercem płytki Thor96 jest procesor i.MX 8M Quad. Zawiera cztery rdzenie Cortex-A53 i jeden Cortex-M4F. Ma bogatą funkcjonalność dotyczącą strumieniowania audio i wideo, obrazowania i skanowania w aplikacjach konsumenckich i przemysłowych. Zawiera dedykowany rdzeń GPU z obsługą OpenGL/ES oraz grafikę 3D. Natomiast rdzeń VPU (Video Processing Unit) jest w stanie dekodować H.265 i VP9 w rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 60 fps.

Więcej informacji o zestawach: 96Boards AI-ML, 96Boards Thor96

O autorze