Panele dotykowe RockTouch w szerokiej gamie rozmiarów

Panele dotykowe wypierają dotychczasowe rozwiązania oparte na klawiaturach. Dzieje się tak m.in. z powodu odporności na zabrudzenia. Podczas użytkowania panelu dotykamy litej powierzchni, pozbawionej szczelin i nierówności, w które mogłoby wniknąć zanieczyszczenie. Niewątpliwą zaletą zastosowania paneli dotykowych jest również łatwość zmiany interfejsu. Aby zmienić układ ,,przycisków” wystarczy wprowadzić proste zmiany w oprogramowaniu. Nie trzeba przechodzić kosztownego procesu projektowania i prototypowania mechanicznej klawiatury.

W ofercie firmy JM elektronik, oficjalnego dystrybutora paneli dotykowych firmy RockTouch, znajdziemy panele w rozmiarach od 5” (na zamówienie nawet od 4.3”) do aż 31.5”.

Panele o dużej przekątnej znajdują zastosowanie jako panele do składania zamówień w gastronomii, fakturomatach czy innych aplikacjach self-service.

Coraz częściej są używane również w aplikacjach wojskowych, medycznych oraz transporcie wodnym, gdzie rozmiar wpływa na  wygodę użytkowania.

Panele dotykowe RockTouch posiadają dedykowany firmware, który umożliwia ich wykorzystanie podczas deszczu, a także pracę operatora w rękawiczkach.

W zależności od rozmiaru, panele dotykowe RockTouch mogą być wyposażone w szybę o grubości:

  • 0,7 – 1,8 mm (zależnie od przekątnej)
  • 3 mm;
  • 6 mm;
  • 8 mm (na zamówienie).

Szyby o grubości 6-8 mm sprawdzą się w aplikacjach, gdzie panel musi być zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. w biletomatach, parkomatach czy kasownikach.

Panele dotykowe RockTouch zostały wyposażone w unikalny ad-board, który posiada w standardzie zarówno wejście I2C dla mikrokontrolerów, jak i port USB dla komputera czy modułu SoM (System On Module).

Warto podkreślić, że rozpoczęcie współpracy nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów, ponieważ RockTouch oferuje niskie MOQ swoich wyrobów zaczynające się od kilkudziesięciu sztuk.

Firma JM elektronik, jako oficjalny dystrybutor paneli dotykowych RockTouch, zapewnia dedykowanego Product Managera wspierającego klientów w fazie prototypowania nowych urządzeń.

Zachęcamy do kontaktu z firmą JM elektronik pod adresem e-mail: iit@jm.pl

Więcej informacji na stronie: https://jm.pl/pl/panele-dotykowe-rocktouch-w-szerokiej-gamie-rozmiarow-i-z-jednym-interfejsem-dla-mikrokontrolerow_-komputerow-i-som/392/aktualnosc/

O autorze