Digi-Key Electronics udostępnia kalkulator i e-book dotyczący rozwiązań API

Firma Digi-Key Electronics poinformowała o udostępnieniu nieodpłatnego e-booka omawiającego korzyści z wdrożenia rozwiązań wykorzystujących interfejs programowania aplikacji (API). Dostępny jest także nowy kalkulator ROI, umożliwiający obliczenie zwrotu z inwestycji, jaki można uzyskać dzięki wdrożeniu interfejsów API.

Digi-Key API

Interfejsy API firmy Digi-Key od długiego już czasu oferują kompletne cyfrowe platformy, które klienci wykorzystują do automatyzacji i usprawniania procesów zaopatrzenia, a jednocześnie dostarczają w czasie rzeczywistym informacji o produktach dla zespołów zaopatrzenia, inżynieryjnych i projektowych. Interfejsy  firmy Digi-Key są nieodpłatne i pozwalają na cyfrowe połączenie systemów klientów z systemem firmy Digi-Key. Umożliwia to zapewnienie automatycznych, działających w czasie rzeczywistym procedur wyszukiwania produktów, sprawdzanie cen i dostępności, przygotowywanie wycen i zamawianie, tworzenie kodów kreskowych, przekazywanie powiadomień o zmianach produktów itp. Klienci, którzy korzystali z kalkulatora API firmy Digi-Key wyliczali oszczędności kosztów wynikające z wdrożenia rozwiązań API na poziomie od 50 tysięcy do 100 tysięcy dolarów.

Przykładowe oszczędności dla przypadku firmy Sonic Manufacturing Technologies

Kalifornijska firma Sonic Manufacturing Technologies oferuje opracowania układów płytek, prototypowanie oraz pełną produkcję nowych produktów (NPI) w ciągu 5-10 dni. Taka prędkość wprowadzania produktu na rynek wymaga nie tylko sprawnego łańcucha zaopatrzeniowego, ale również dobrej komunikacji i współpracy wewnętrznej. Każdego tygodnia firma Sonic zamawia około 1 miliona części na potrzeby swoich linii produkcyjnych.

Korzystając z interfejsów firmy Digi-Key oraz platformy zaopatrzenia, firma Sonic była w stanie zautomatyzować 50% swoich działań zaopatrzeniowych. Zespół koncentruje się teraz na istotniejszych działaniach, takich jak wybór najlepszych źródeł dostawy oraz utrzymywania wysokiego poziomu obsługi klienta. Dzięki narzędziom Dig0-Key, firma Sonic obniżyła koszt złożenia jednego zamówienia z 40 dolarów do obecnych 9 dolarów. Pomimo że nie każda firma osiągnie oszczędności na poziomie 60%, to nawet oszczędności rzędu 20 do 30% oznaczają znaczne sumy.

Więcej informacji na temat rozwiązań API firmy Digi-Key zawiera strona zasobów poświęcona rozwiązaniom API firmy Digi-Key. Użytkownicy mogą również skorzystać z nieodpłatnego e-booka oraz kalkulatora zwrotu z inwestycji (ROI), które informują o wielkości potencjalnych rocznych oszczędności dzięki wdrożeniu interfejsów API sprawdzania cen i dostępności oraz zamawiania.

O autorze