[WEBINARIUM] Bezpieczeństwo Funkcjonalne LDRA & ARM

Firma Computer Controls zaprasza na bezpłatne webinarium, które szczególnie zainteresuje twórców systemów wymagających podwyższonego bezpieczeństwa.

Tworzenie aplikacji, które mają spełnić przemysłowe (IEC 61508), medyczne (IEC 62304) lub motoryzacyjne (ISO 26262) standardy certyfikacji zawsze było nietuzinkowym przedsięwzięciem. Proces tworzenia takiego kodu oraz produkt muszą spełniać wysokie standardy. Poddaje się je też szczegółowej analizie, zanim ostatecznie przejdą audyty niezależnych organów certyfikujących.

A teraz nadeszły inteligentne samochody, IoT, IIoT itd. nie można już zakładać, że taki system jest bezpieczny, ponieważ jest izolowany. A system niezabezpieczony nie może być bezpiecznym systemem, jeśli jest podatny na agresorów.

ARM wraz z pakietem narzędzi LDRA może ułatwić projektantom zadanie.

Ścieżka do pomyślnej certyfikacji obejmuje stosowanie wstępnie certyfikowanych komponentów i wykorzystanie zaawansowanych narzędzi do wspierania procesu tworzenia oprogramowania, a następnie przygotowanie dokumentacji i dowodów potrzebnych do certyfikacji.

Webinarium stanowi znakomite źródło wiedzy z tego zakresu. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak rozwiązania ARM i LDRA wraz ze sprawdzoną metodologią upraszczają certyfikację bezpieczeństwa funkcjonalnego. Prezenterzy wyjaśnią różne aspekty bezpieczeństwa, a także ochrony funkcjonalnej LDRA i ARM.

Program webinarium

  • Wprowadzenie do problematyki bezpieczeństwa funkcjonalnego (10 min),
  • Wykorzystanie narzędzia ARM FuSa RTS (15-20 min),
  • Zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonalnego za pomocą zestawu narzędzi LDRA (15 min).

W bezpłatnym webinarium będzie można wziąć udział poprzez platformę WebEX. Tydzień przed rozpoczęciem, do wszystkich zarejestrowanych organizator wyśle link umożliwiający dołączenie do webinarium.

Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim. Odbędzie się 5 maja w godzinach 10.00 – 11.00.

Rejestracja uczestników, agenda oraz bliższe informacje znajdują się na stronie organizatora.

Więcej informacji o temacie bezpieczeństwa funkcjonalnego można dowiedzieć się z artykułu Bezpieczeństwo funkcjonalne w układach z rdzeniem ARM.

O autorze