LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Premiera kamery wysokiej jakości o rozdzielczości 12,3 Mpx od Raspberry Pi

Fundacja Raspberry Pi wprowadziła do sprzedaży nową kamerę umożliwiającą robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów w wysokiej jakości. Wyposażono ją w czujnik obrazu Sony IMX477R o rozdzielczości 12,3 megapiksela. Kamera jest przygotowana do pracy z obiektywami z mocowaniem C lub CS. Można też zamontować inne obiektywy z wykorzystaniem odpowiednich adapterów.

Moduł kamery wysokiej jakości to alternatywa dla znanego modułu Camera Module v2, dostosowana do aplikacji przemysłowych i konsumenckich. Jest kompatybilna ze wszystkimi modelami malinki, od modelu 1 B (oprócz wczesnych wersji RPi Zero pozbawionych złącza FPC).

Zestaw zawiera płytkę z sensorem IMX477, przewód FPC do połączenia z komputerem, aluminiowe mocowane obiektywu z wbudowanym mocowaniem do statywu oraz pierścieniem ustawiania ostrości, a także adapter z mocowania C na mocowanie CS.

Fundacja Raspberry Pi wprowadziła do sprzedaży także dwa obiektywy przeznaczone specjalnie do nowego modułu – PT3611614M10MP o ogniskowej 16 mm i montowaniu C-mount oraz PT361060M3MP12 – szerokokątny o ogniskowej 6 mm i montażu CS-mount.

Fundacja Raspberry Pi wydała również publikację „The Official Camera Guide”. Dostępna jest w formie papierowej oraz elektronicznej.

Więcej informacji na blogu fundacji.

Oficjalnym dystrybutorem komputerów i akcesoriów Raspberry Pi jest sklep Kamami.pl.