Zestaw rozwojowy OKdo z mikrokontrolerem NXP LPC55S69

OKdo wprowadził do oferty swój pierwszy zestaw rozwojowy oznaczony jako E1. Jest on oparty o mikrokontroler NXP LPC55S69. Zestaw powstał we współpracy z NXP i jest obsługiwany przez narzędzia rozwojowe tej firmy, w tym środowisko MCUXpresso. Pozwala też na pracę z innymi środowiskami, a także z oprogramowaniem middleware oraz systemami operacyjnymi open-source.

Zestaw OKdo E1 zaprojektowano do współpracy ze środowiskami otwartymi, takimi jak Arduino lub Digilent Pmod. Płytka umożliwia podłączenie modułów rozszerzeniowych kompatybilnych z Arduino.

Zestaw można użyć jako bazę dla projektów IoT oraz do rozwoju aplikacji na mikrokontroler NXP LPC55S69. Jest to energooszczędny układ zawierający 32-bitowy rdzeń ARM Cortex-M33 o taktowaniu do 150 MHz. Mikrokontroler zaprojektowano do zastosowań w systemach IoT. W układzie wbudowano m.in. koprocesor kryptograficzny, akcelerator DSP, moduł szyfrujący i deszyfrujący w czasie rzeczywistym dane z wbudowanej pamięci Flash, wbudowaną pamięć ROM, obsługę bezpiecznego ładowania systemu, a także szeroki zakres analogowych i cyfrowych peryferiów. Mikrokontroler obsługuje również technologię TrustZone-M, zawiera silnik AES-256, technologię PUF (Physical unclonable function) do generacji kluczy oraz generator liczb losowych TRNG.

Więcej informacji na stronie: https://www.okdo.com/p/okdo-e1-development-board/

O autorze