Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe w celu pomocy w walce z COVID-19

Społeczność element14 ogłosiła, że organizuje wyzwanie projektowe z serii Project14, zatytułowane „Fighting Germs” („Walka z zarazkami”). Celem wyzwania jest zaangażowanie wynalazców i inżynierów należących do społeczności element14, by poszukali innowacyjnych sposobów na walkę z zarazkami, czyli na jedną z najbardziej efektywnych metod spowolnienia rozpowszechniania choroby COVID-19.

Celem wyzwania jest, by członkowie społeczności element14 stworzyli niedrogi projekt, bazujący na łatwo dostępnych materiałach i komponentach tak, aby inne osoby mogły w prosty sposób go powielić. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takim innowacjom ludzie na całym świecie będą w stanie spowolnić lub całkowicie zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 w swoich lokalnych społecznościach.

Nowe wyzwanie projektowe ma pokonać najważniejszy obecnie globalny problem. Ma przy tym zachęcić członków społeczności element14, by sami stali się częścią rozwiązania, zwalczającego rozprzestrzenianie się pandemii. W odróżnieniu od innych wyzwań projektowych, nie ma w tym przypadku żadnych konkretnych wymagań odnośnie uczestnictwa. Potencjalne rozwiązania mogą obejmować:

  • ochranianie twarzy,
  • system monitorowania temperatury ciała,
  • bezkontaktowy mechanizm dezynfekcji często dotykanych powierzchni,
  • zautomatyzowane testy pod kątem zarażenia wirusem.

Nagrody

Zwycięzca głównej nagrody wyzwania projektowego „Fighting Germs” otrzyma bon o wartości 200 dolarów do wykorzystania w sklepie pl.farnell.com. Nagrodą będzie także kolejne 200 dolarów do przekazania na wybrany cel charytatywny, związany z walką z chorobą COVID-19, a także kamera termowizyjna marki Flir. Ponadto wybranych zostanie trzech kolejnych uczestników. Otrzymają oni ultrafioletowe lampy dezynfekujące i po 100 dolarów do wydania w sklepie pl.farnell.com. Członkowie społeczności mogą pracować nad wyzwaniem samodzielnie lub zespołowo, o ile wspólne prace prowadzone będą zdalnie.

Seria konkursów Project14 społeczności element14 jest organizowana przez jej członków dla innych członków. Wyzwania odbywają się co miesiąc, a ich tematykę ustalają członkowie społeczności element14. Otwierając konkurs na szerszą publiczność, tak pnad przemienianiem własnych idei w ukończone projekty.

Wyzwanie projektowe „Fighting Germs”, należące do serii Project14 już się rozpoczęło i potrwa do 15 czerwca. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 29 czerwca.

Aby dowiedzieć się więcej na temat serii wyzwań Project14 oraz konkursu projektowego „Fighting Germs”, prosimy odwiedzić stronę: https://www.element14.com/community/community/project14/fightinggerms.

O autorze