Farnell realizuje szybkie dostawy środków ochrony indywidualnej i wyrobów higienicznych by walczyć z COVID-19

Farnell wprowadził nowe zasady działania względem niektórych swoich towarów i usług online, by wspomóc branżę medyczną oraz zaspokoić rekordowe zapotrzebowanie na środki higieniczne i ochrony osobistej, niezwykle użyteczne podczas pandemii koronawirusa (COVID-19).

Farnell co tydzień uzupełnia zapasy szerokiego wyboru sprzętu ochrony osobistej i wyrobów higienicznych, by spełnić oczekiwania płynące ze strony klientów. Nowe zasady postępowania wprowadzono w odpowiedzi na 125-procentowy wzrost wyszukiwań wspomnianego sprzętu i innych niezbędnych produktów, jaki zanotowano w sklepie internetowym Farnella od 30 stycznia tego roku, czyli od momentu ogłoszenia przez WHO międzynarodowego zagrożenia zdrowia publicznego.

Środki ochrony osobistej i wyroby higieniczne pozwalają zmaksymalizować czystość i zredukować ryzyko gromadzenia się bakterii. Mogą pomóc ochronić ludzi przed przenoszeniem zarazków. Te niezwykle przydatne produkty są bardzo potrzebne w zastosowaniach zdrowotnych i medycznych. Popyt na nie wystrzelił po tym, jak społeczeństwo zaczęło podejmować działania mające na celu zapobieganie roznoszeniu się wirusa.

Produkty do ochrony higienicznej z oferty Farnell

Do bogatego wyboru sprzętu ochronnego, wyrobów higienicznych, środków czyszczących, aparatury kontrolno-pomiarowej i produktów biurowych, dostępnych w sklepie Farnell należą:

  • Bezkontaktowe termometry na podczerwień serii IR200 produkowane przez firmę EXTECH Instruments. Zostały one zaprojektowane tak, by szybko i bezpiecznie wykrywać podwyższoną temperaturę ciała. Stanowi ona kluczowy symptom choroby wirusowej COVID-19. Omawiane termometry nie są substytutem dla profesjonalnego sprzętu do monitorowania temperatury. Mogą być jednak idealnym sposobem na szybkie, bezpieczne pomiary w domu czy w zakładzie pracy.
  • Środek dezynfekujący do rąk firmy AF International. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów w ofercie firmy Farnell. Jest dostarczany w 500-mililitrowych buteleczkach z pompką. Zawiera witaminę E, a ponad 60 procent jego składu to alkohol. Jest to żel czyszczący, który idealnie sprawdzi się w domu czy w pracy, redukując ryzyko roznoszenia bakterii.
  • Produkowany przez firmę Safety First Aid Group pieniący się środek do dezynfekcji rąk HypaClean. Jest to kolejny z wiodących produktów higienicznych w ofercie firmy Farnell. Jego idealne działanie pozwala zredukować podrażnienia skóry oraz jest bardzo efektywny w walce z bakteriami i wirusami. 500-mililitrowe opakowanie środka ma postać butelki z pompką. HypaClean nie zawiera alkoholu i mogą go stosować ludzie w dowolnym wieku, w tym i dzieci. Niezależne badania dowiodły, że jest bardzo skuteczny w likwidacji szerokiej gamy mikroorganizmów. Ponadto żel do rąk HypaClean jest dostępny również w niewielkich opakowaniach podróżnych, tj. w buteleczkach o pojemności 50 ml, co ułatwia noszenie go ze sobą.

Pełny wybór produktów ochrony osobistej i wyrobów higienicznych jest dostępny w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze