Farnell dodaje zasilacze marki Sorensen do oferty aparatury kontrolno-pomiarowej

Farnell ogłosił rozszerzenie swojej bogatej oferty zasilaczy o wysokiej jakości programowalne przetwornice stałoprądowe marki Sorensen, należącej do koncernu Ametek.

Sorensen to wiodący producent, zajmujący się precyzyjnymi, programowalnymi zasilaczami, przeznaczonymi do badań rozwojowych, testów, pomiarów oraz sterowania procesami. Są również wykorzystywane do symulacji szyn zasilających i określonych warunków zasilania w różnorodnych aplikacjach przemysłowych. Oferta marki Sorensen obejmuje biurkowe, modułowe i przeznaczone do montażu w szafach rackowych przemysłowe podsystemy zasilania. W ofercie można znaleźć programowalne przetwornice DC, liniowe przetwornice DC, biurkowe przetwornice DC i modułowe zasilacze stałoprądowe. Wszystkie z nich dostępne są w wersjach o wyjściowej mocy znamionowej w zakresie od 30 W do 150 kW, napięciach wyjściowych z zakresu od 5 V do 1000 V i prądach wyjściowych od 1 A do 8000 A.

Oferta firmy Sorensren

Wśród kluczowych produktów Sorensena, dostępnych teraz w firmie Farnell, można znaleźć:

  • DLM600 375–600W – rodzina programowalnych zasilaczy przeznaczonych do montażu w szafach rackowych (szerokość połowy szafy). W ramach tej rodziny znaleźć można wysoce stabilne zasilacze o napięciu i prądzie wyjściowym zmienianym w sposób ciągły. Są one przeznaczone do szerokiego zakresu aplikacji. Do ich głównych cech należy możliwość zdalnego sterowania, programowania analogowego i zgodność z LXI, LAN / RS-232C, IEEE488.2 / RS-232C.
  • DCS 1–3kW – rodzina zasilaczy uniwersalnych. Cechuje się zastosowaniem unikalnych technologii, które pozwoliły zapewnić możliwość pracy ciągłej z maksymalną mocą. Tą platformę zasilającą można sterować zdalnie, programowo, z wysoką rozdzielczością. Wśród innych cech urządzeń warto wymienić interfejs ethernetowy oraz pracę w trybie stałego napięcia i stałego prądu. Produkt umożliwia również zdalne monitorowanie parametrów zasilania, a także sterowanie i monitorowanie analogowe.
  • XG 1500-1700W 1U – rodzina programowalnych zasilaczy stałoprądowych. Cechuje się wiodącą na rynku gęstością mocy i jest przeznaczona do zastosowań na liniach produkcyjnych i w laboratoriach, a także u producentów OEM oraz w aplikacjach kontroli jakości. Produkty serii XG mają odizolowane interfejsy – standardowy cyfrowy oraz analogowy, a także uniwersalne wejście AC z korektą współczynnika mocy. Dysponują też wbudowanymi mechanizmami sekwencjonowania, programowalnym opóźnieniem zabezpieczeń oraz „zielonym” trybem pracy w uśpieniu.

Zasilacze marki Sorensen są dostępne w firmie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w serwisie element14.

O autorze