RAKWireless – producent rozwiązań transmisyjnych do aplikacji IoT

W ofercie firmy Soyter zagościł kolejny dostawca nowoczesnych rozwiązań z dziedziny transmisji bezprzewodowej – firma RAKWireless. Zajmuje się ona produkcją komponentów bazowych oraz gotowych rozwiązań do bezprzewodowej transmisji danych. Producent bazuje na technologiach LoRa i LoRaWAN, które sprawdzają się w przesyłaniu małych pakietów danych na bardzo dalekie odległości przy zachowaniu niskiego poboru energii urządzenia.

Soyter RAKWireless

Asortyment firmy RAKWireless obejmuje szeroki wybór komponentów oraz gotowych rozwiązań, pośród których znajdują się zewnętrzne i wewnętrzne gatewaye oraz koncentratory LoRa, moduły LoRa, a także płytki ewaluacyjne. Ponadto, oferta firmy obejmuje również gotowe routery, płytki NB-IoT, sterowniki PLC i wiele więcej produktów.

Mocne strony producenta:

  • Wieloletnie doświadczenie w branży,
  • Wsparcie dla najnowszych technologii (np. LoRa, LoRaWAN, NB-IoT, LTE, Amazon Alexa),
  • Szeroki wybór rozwiązań – od modułów i bram dostępowych LoRa, przez moduły NB-IoT, po sterowniki PLC,
  • Współpraca z największymi, globalnymi partnerami (np. Apple, Amazon, Microsoft).

Produkty LoRa z oferty RAKWireless

RAKWireless oferuje zarówno gotowe koncentratory LoRa, jak i moduły koncentratora, dzięki którym można rozszerzyć gotowe aplikacje (np. komputery embedded). Pierwsze z nich występują w różnych wariantach i mogą być stosowane zarówno w aplikacjach zewnętrznych, jak i wewnątrz budynków. Warto przy tym dodać, iż oprócz łączności LoRa, wybrane gateway’e obsługują również standard lokalizacyjny GPS i/lub technologię LTE. Niemal każdy z nich występuje w zestawie z niezbędnym osprzętem. Z kolei moduły koncentratorów są dostępne w różnych standardach, w tym dostosowanych do współpracy z Raspberry Pi.

Wszystkie moduły brzegowe LoRa charakteryzują się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, co sprawia, że oparte na nich urządzenia mogą pracować na standardowej baterii nawet przez długie lata. Do bardziej zaawansowanych aplikacji RAKWireless przygotował również moduły obsługujące nie tylko standard LoRa, lecz również BLE w wersji 5.0. Niezależnie od modelu, do każdego z nich producent przygotował odpowiedni zestaw ewaluacyjny.

Ponadto, RAKWireless posiada szereg akcesoriów, takich jak adaptery ePCIe do USB, debugery czy anteny. Producent ten oferuje również komponenty niezwiązane z transmisją LoRa (np. moduły i płytki rozszerzeń NB-IoT/LTE Cat-M1 lub kontrolery PLC) czy gotowe urządzenia (np. trackery, czujniki środowiskowe lub routery). Dzięki tak kompleksowej ofercie, rozwiązania RAKWireless mogą sprostać wymaganiom wielu różnych aplikacji.

Dystrybutorem produktów RAKWireless w Polsce jest Soyter Components

O autorze