Farnell dodaje do oferty nowy rozwiązania mocy marki MPS

Farnell wzbogacił swój wybór półprzewodników o rodzinę niewielkich, ale wysoce efektywnych energetycznie rozwiązań produkowanych przez firmę Monolithic Power Systems (MPS). Od momentu założenia firmy w 1997 roku, MPS opatentowało wiele rewolucyjnych technologii, a wśród nich jedno z najbardziej znamienitych osiągnięć MPS – integrację całego systemu zasilania w jednej strukturze półprzewodnikowej. To przykład takiego rozwiązania, które wciąż napędza rozwój wysoce zintegrowanych systemów tej firmy. Misja MPS jest prosta: dostarczyć ekologiczne, praktyczne i niewielkie pod względem rozmiarów rozwiązania, które pomogą zredukować całkowite zużycie energii.

Produkty firmy MPS

Wśród modułów mocy firmy MPS, wprowadzonych na magazyny Farnell, znajdują się:

  • MPM3822C to niezmiernie mały i niskoszumny, obniżający napięcie moduł mocy w obudowie QFN-18. Zintegrowano w niej nawet cewkę, dzięki czemu świetnie sprawdza się w aplikacjach, w których dostępna przestrzeń jest ograniczona. Jest w stanie ciągle dostarczać do 2 A prądu przy napięciu wejściowym z zakresu od 2,75 V do 6 V. Cechuje się wspaniałymi możliwościami regulacji prądu i napięcia na obciążeniu, przy zachowaniu bardzo niskiej emisji zakłóceń elektromagnetycznych. Do innych kluczowych cech tego modułu należą: zabezpieczenie przed zwarciem, nadmiernym prądem oraz wyprowadzenia Enable (EN) i Power Good (PG). Te ostatnie pozwalają na precyzyjne sterowanie sekwencją uruchamiania kolejnych linii zasilania.
  • MPM3811 to monolityczna, impulsowa przetwornica obniżająca z wbudowanym transformatorem mocy MOSFET oraz zintegrowaną cewką. Jest w stanie w dostarczać prąd ciągły 1 A przy napięciu wejściowym z zakresu od 2,3 V do 5,5 V. Bardzo skutecznie utrzymuje zadane wartości napięcia i prądu wyjściowego. Moduł MPM3811 idealnie nadaje się do szerokiego zakresu aplikacji, w tym do wysoce wydajnych systemów przetwarzania sygnałów, systemów bezprzewodowego zasilania, urządzeń mobilnych i przenośnych, a także innych systemów wymagających niskiego poboru mocy.
  • MPM3695-25 – to wiodący na rynku, skalowalny i w pełni zintegrowany moduł mocy z interfejsem PMBus. Może dostarczać do 250 A prądu chwilowego i do 200 A prądu ciągłego, nawet przy napięciu na poziomie 0,5 V. To idealne rozwiązanie do systemów telekomunikacyjnych i sieciowych. W porównaniu do rozwiązań opartych o elementy dyskretne, cechuje się nawet o 60 procent większą gęstością mocy. Może dostarczać niezbędne zasilanie dla wielu podzespołów. Układ wytwarzany jest w małej obudowie QFN-59 i oferowany w szerokim zakresie napięć na wejściu i wyjściu. Nadaje się też do stosowania w sprzęcie przemysłowym, serwerach i systemach obliczeniowych, a także w maszynach do odkrywania wiedzy i do pracy z układami FPGA/ASIC, realizującymi algorytmy sztucznej inteligencji.

Rodzina półprzewodników marki MPS jest dostępna z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze