Zestaw demonstracyjny ST do sterowania diodami LED wysokiej mocy

STMicroelectronics wprowadził do sprzedaży zestaw demonstracyjny EVL150W-HVSL. Służy on do aplikacji oświetlenia ulicznego LED oraz innych aplikacji oświetleniowych średniej i dużej mocy. Funkcje wbudowane w zestawie zapewniają wysoką wydajność i pozwala ograniczyć koszt materiałów.

Sterownik jest w stanie osiągnąć 150 W mocy oraz prąd rzędu 1 A. EVL150W-HVSL oferuje sprawność powyżej 91% przy pełnym obciążeniu, co pozwala operatorom lamp ulicznych na zmniejszenie kosztów obsługi systemu. Poziom emisji zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) spełnia warunki standardu EN55022. Natomiast poziom zakłóceń harmonicznych (THD) w prądzie wejściowym wynosi poniżej 10% dla napięcia 230 V AC i obciążenia od 30% do 100% maksimum. Pozwala to spełnić europejską normę EN61000-3-2 Class-C i japońską JEITA-MITI Class-C dotyczące sprzętu oświetleniowego.

Zestaw EVL150W-HVSL dysponuje uniwersalnym wejściem o dopuszczalnym napięciu od 90 V do 264 V AC. Spełnia standardy bezpieczeństwa IEC 60950-1 oraz 62368-1. Płytka obsługuje kontrolę jasności w trybie analogowym, rezystywnym oraz PWM. Sterowanie jasnością w trybie PWM obsługuje eliminację migotania i może zejść do wypełnienia na poziomie 1% na każdej częstotliwości.

Dodatkowo, płytka zawiera sterownik filtra PFC STCMB1 oraz sterownik wysokonapięciowej rezonansowej przetwornicy półmostkowej w topologii LCC, która może dostarczyć prąd stały niezależnie od napięcia wyjściowego, co jest idealną opcją podczas sterowania diod LED.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/en/evaluation-tools/evl150w-hvsl.html

O autorze