Zestaw rozwojowy BlueNRG-2 z komunikacją Bluetooth 5.0

STMicroelectronics wprowadził do oferty nowy zestaw rozwojowy STEVAL-IDB008V1M zawierający układ SoC BlueNRG-2 z modułem Bluetooth Low Energy 5.0.

Układ BlueNRG-2 spełnia wymagania standardu Bluetooth 5.0. Oferuje zwiększony poziom bezpieczeństwa dzięki technologii LE Secure Connections, prywatność przy zachowaniu oszczędności energii dzięki funkcji Link Layer Privacy 1.2, a także do 2,6 raza większą przepustowość za pomocą LE Data Length Extension. Układ zawiera także rdzeń Arm Cortex-M0 pracujący z częstotliwością 32 MHz, który służy do obsługi stosu Bluetooth oraz aplikacji. Dysponuje także nowymi elementami, takimi jak oscylator 32 kHz, pamięć RAM o pojemności 24 KB oraz pamięć Flash o pojemności 256 KB. Kolejną zaletą układu jest niski pobór prądu, który wynosi jedynie 0,9 µA w trybie uśpienia z aktywnym stosem Bluetooth i pełną retencją pamięci RAM.

Moduł BlueNRG-M2SA na niewielkiej płytce o wymiarach 13,5 x 11,5 mm łączy układ SoC BlueNRG-2, wydajną antenę ceramiczną, układ dopasowujący, generator 32 kHz oraz konwerter napięcia. Moduł jest certyfikowany jako urządzenie Bluetooth End Device, co pozwala użytkownikowi na ograniczenie testów wymaganych do certyfikacji gotowego produktu. Moduły są też precertyfikowane zgodnie ze standardami, FC, IC, RED oraz TYPE, a już wkrótce zakończy się proces precertyfikacji w chińskim standardzie SRCC.

Pełen zestaw STEVAL-IDB009V1M składa się z modułu BlueNRG-M2SA oraz zestawu czujników MEMS, takich jak sensor ciśnienia i temperatury oraz 9-osiowy czujnik ruchu. Zawiera także energooszczędny kodek ADPCM gotowy do użycia z oprogramowaniem BlueVoice do strumieniowania głosu przez połączenie BLE. Zestaw zawiera także złącza Arduino R3, co pozwala na rozszerzenie możliwości płytki.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/en/evaluation-tools/steval-idb008v1m.html

O autorze