Farnell, rozpoczął dostawy modułu PAN1780 firmy Panasonic opartego na kontrolerze Nordic nRF52840, realizującego funkcje interfejsu Bluetooth 5.0 Low Energy (LE). Farnell to jedyny w Europie dystrybutor, który posiada te moduły na stanie magazynowym i realizuje wysyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Ten niewielki moduł ma wymiary jedynie 15,6 x 8,7 x 2 mm. Wykorzystuje protokół Bluetooth 5.0, zrealizowany z użyciem sprawdzonego stosu Bluetooth® mesh. Jest polecany do wykorzystania w urządzeniach IoT w ramach inteligentnych miast, sieci przemysłowych lub w robotyce, oraz w Przemyśle 4.0. Jego cechy to:

Bluetooth 5.0

Protokół Bluetooth 5.0 pozwala na przesył danych z szybkością do 2 Mb/s z użyciem zaimplementowanej warstwy fizycznej Low Energy. Umożliwia także zwiększenie zasięgu, gdy warstwa fizyczna nadaje z szybkością 500 kb/s lub 125 kb/s. Co więcej, nowe rozszerzenie funkcji rozgłaszania pozwala na przesyłanie znacznie większych ilości danych w scenariuszach komunikacji bezpołączeniowej. Warto dodać, że moduł PAN1780 wspiera także protokół NFC Typu 2 w celu uproszczenia parowania i implementacji rozwiązań płatności. Należy przy tym jednak użyć dodatkowej, zewnętrznej anteny.

Moduł pracuje w temperaturach od -40°C do +85°C i ma wbudowany czujnik temperatury.

Moduł Panasonic PAN1780 Bluetooth® Low Energy jest dostępny do nabycia w Farnell, z wysyłką w dniu złożenia zamówienia, na terenie całej Europy.