Analog Devices przejmuje Maxim Integrated
Firma Analog Devices ogłosiła podpisanie umowy z Maxim Integrated. Na mocy tej umowy ADI przejmie wszystkie akcje Maxim za cenę ok. 68 mld dolarów. Transakcja została jednogłośnie zaakceptowana przez Rady Dyrektorów obu firm. Operacja ma na celu wzmocnienie pozycji Analog Devices na rynku układów analogowych oraz innych rynkach.
Warunki umowy przewidują m.in. to, że akcjonariusze Maxim otrzymają 0.630 wartości akcji Maxim w akcjach ADI w momencie zamknięcia transakcji. Po zamknięciu aktualni akcjonariusze ADI będą dysponowali ok. 69 procentami firmy, natomiast akcjonariusze Maxim – ok. 31 procentami. Dwóch dyrektorów Maxim dołączy do Rady Dyrektorów Analog Devices, w tym prezydent i CEO Maxim Integrated – Tunç Doluca.

Decyzja zapadła: ESA i Polska utworzą w Warszawie nowe centrum ds. bezpieczeństwa cywilnego i odporności
S. Uznański-Wiśniewski: W sektorze kosmicznym brakuje kadr. Pomóc może nowe Centrum Technologiczne ESA
Polskie firmy wdrażają AI powoli. Brakuje im wiedzy, a nie technologii 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

