Czujniki i produkty do kontroli procesów od firmy Omega dostępne w Farnell

Farnell znacząco rozszerzył swoje portfolio produktów do automatyki przemysłowej i sterowania poprzez wprowadzenie do oferty asortymentu firmy Omega. Podpisane niedawno porozumienie z Omegą, czyni Farnell jedynym w Europie dystrybutorem świadczącym usługi wysokiej jakości, który sprzedaje produkty firmy Omega. Projektanci elektroniki oraz inżynierowie pracujący w przemyśle mogą teraz nabywać w sklepie Farnell światowej klasy produkty od Omega. Zostały one zaprojektowane z myślą o mierzeniu i sterowaniu temperaturą, wilgotnością, ciśnieniem, naprężeniem, siłami, przepływem, poziomami, współczynnikiem pH i przewodnością.

Omega pomaga łączyć systemy własne klientom z branży aeronautycznej, motoryzacyjnej, a także firmom zajmujących się komunikacją bezprzewodową, aparaturą kontrolno-pomiarową, sterowaniem procesami i monitorowaniem mocy. Wśród dostępnych produktów służących do wykrywania, mierzenia, podgrzewania, automatyzacji, zbierania danych i budowy rozwiązań na potrzeby sterowania, można znaleźć:

Produkty z oferty firmy Omega

  • Sterownik PID CN16PT-330 to potężna i wszechstronna rodzina opartych o mikroprocesory sterowników PID. Cechuje się także niezrównaną uniwersalnością w zakresie stosowania w pomiarach procesów, a jednocześnie jest prosta w instalacji i użytkowaniu. Uniwersalne wejścia pozwalają na podłączanie termopar, termometrów rezystancyjnych, termistorów, różnych sygnałów napięciowych i prądowych, a w tym informujących o naprężeniach. Sygnały są próbkowane z szybkością do 20 razy na sekundę z użyciem 24-bitowego przetwornika analogowo-cyfrowego. Łączność ze sterownikiem przebiega przez standardowy port USB. Opcjonalnie dostępny jest także interfejs ethernetowy oraz interfejsy RS-232/RS-485 ze wsparciem protokołu szeregowego Modbus®. Sterowniki te wyjątkowo dobrze sprawdzają się w aplikacjach, w których konieczne jest zapewnienie wizualnej weryfikacji parametrów procesowych. Są to aplikacje automatyki przemysłowej, testy mechaniczne i w różnorodne aplikacje procesowe (w tym w przemyśle spożywczym, w wytwarzaniu tworzyw sztucznych czy w przetwarzaniu ceramiki), a także w laboratoriach.
  • Rejestrator temperatury NOMAD OM-91: ten przenośny, zasilany bateryjnie rejestrator danych ma kompaktowe wymiary, jest lekki i łatwy w użyciu. Pozwala na precyzyjne i powtarzalne rejestrowanie odczytów temperatury. Jego interfejs graficzny, służący do konfiguracji nowych podłączanych podzespołów i zbierania danych jest intuicyjny. Opiera się o zastosowanie diod LED, wskazujących aktualny stan urządzenia, natomiast interfejs USB jest wykorzystywany do szybkiej transmisji danych. Omawiany rejestrator temperatury świetnie się sprawdza w aplikacjach związanych z transportem, w których konieczne jest udokumentowanie, że przewożony towar pozostawał przez cały czas w warunkach środowiskowych, określonych przez różne wymogi. Co więcej, rejestrator jest przystosowany też do pracy w instalacjach z wieloma innymi rejestratorami tego typu.
  • S136A-1-K – czujnik temperatury na podczerwień: ten miniaturowy, niedrogi, bezkontaktowy i cechujący się świetnymi parametrami czujnik ma funkcje bezprzewodowego pomiaru temperatury w oparciu o promieniowanie podczerwone i pozwala na przesył danych za pomocą różnych interfejsów (zależnie od wersji). Wyposażono go w ekranowany kabel o długości 1,8 m, którym przesyłane jest zarówno zasilanie, jak i sygnały wyjściowe. Jest dostępny do nabycia w dwóch wariantach. Jeden pozwala na pomiary z zakresu od -18°C do +202°C, natomiast drugi pracuje z temperaturą od 149°C do 538°C. Dzięki użyciu standardowych wyjść można go podłączyć do wszelkiego rodzaju mierników, rejestratorów, płytek komputerowych, sterowników PLC i innych urządzeń sterujących. Typowe zastosowania czujnika obejmują pomiary temperatury w trudnodostępnych miejscach oraz w ograniczonych przestrzeniach i w trudnych warunkach środowiskowych.
  • Przepływomierze serii FL-500: są to produkty cechujące się wysoce odporną budową i prostą instalacją. Pozwalają na bezpośrednie odczyty wskazań przepływu wody o ciśnieniu atmosferycznym, a także podwyższonym do 6,2 bara (90 psi). Ich ustawienia można z łatwością dostosowywać do potrzeb za pomocą wkrętaka. Ponadto urządzenia można doposażyć o czujniki zbliżeniowe, które pozwalają sygnalizować określone szybkości przepływu. Przepływomierzy FL-500 można używać do wskazywania przepływów cieczy, gazów i pary.

Wybór czujników i produktów do sterowania procesami jest dostępny ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze