Farnell wprowadza produkty automatyki przemysłowej Mitsubishi Electric

Farnell poszerzył swój wybór elementów do automatyki przemysłowej i sterowania o produkty jednego z wiodących na świecie producentów – Mitsubishi Electric. Są to m.in. napędy zmiennej częstotliwości, sterowniki PLC, a także interfejsy HMI.

Produkty do automatyki i sterowania marki Mitsubishi Electric świetnie sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji. Dadzą sobie radę w inteligentnej produkcji napędzanej technologiami przemysłowego Internetu Rzeczy, a także Przemysłu 4.0. Projektanci systemów mogą z łatwością zintegrować elektroniczne technologie automatyzacji, aby znacznie szybciej tworzyć nowe maszyny i sprzęt.

Produkty Mitsubishi Electric do automatyki przemyslowej

Do jednych z najbardziej popularnych produktów marki Mitsubishi Electric, dostępnych teraz w sklepie Farnell, należą:

 • Napędy o zmiennej częstotliwości: Wybór napędów marki Mitsubishi Electric obejmuje uniwersalne produkty o niewielkich rozmiarach, elastycznym obszarze zastosowań, a zarazem cechujące się niewygórowanymi cenami. Są zaprojektowane do pracy przez ponad 10 lat i obsługują wiele funkcji bezpieczeństwa.
  • Przemiennik częstotliwości FR-D700 to niewielkie rozwiązanie, pracujące jako mikro-napęd. Można go w łatwy sposób szybko uruchomić, a dzięki funkcji Optimum Excitation Control (OEC) pozwala uzyskać większą oszczędność energii. Ponadto radzi sobie nawet z 200-procentowymi przeciążeniami. Do typowych aplikacji tego przemiennika należą: napędzanie podajników, przenośników, narzędzi pozycjonujących obiekty, a także bram i drzwi.
  • Przemiennik częstotliwości FR-E700 SC to rozszerzalne, niewielkie rozwiązanie napędzające, pozwalające na szybką i prostą instalację. Jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika i cechuje się bogatym wyborem opcji w zakresie interfejsów komunikacyjnych. Stanowi ekonomiczne, a także wysoce uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone do różnorodnych aplikacji, począwszy od maszyn wykorzystywanych w przemyśle włókienniczym, przez systemy drzwi i bram, a kończąc na systemach przenoszenia materiałów.
 • Interfejsy HMI: Produkowane przez Mitsubishi Electric interfejsy HMI wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami. Pozwalają one użytkownikom na sterowanie urządzeniami automatyki przemysłowej za pomocą graficznych ekranów dotykowych.
  • Seria GOT2000 cechuje się obsługą wielodotykowych gestów, które umożliwiają intuicyjną pracę. Obiekty mogą być powiększane, przewijane, lub przełączane, a krytycznymi operacjami można sterować poprzez wskazanie dwóch punktów dotyku. Modele należące do tej serii są dostępne do wyboru z wyświetlaczami o rozmiarze od 3,8” do 15”.
 • Sterowniki PLC: Mitsubishi Electric to jeden z największych na świecie producentów PLC, znany z bardzo wysoce niezawodnych i wydajnych produktów.
  • Seria FX3 stanowi kontynuację filozofii projektowania, wywodzącej się z przed ponad ćwierć wieku, z której korzystają klienci z całego świata. Rodziny produktów FX3S, FX3G i FX3U stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich aplikacji sterowania i pozycjonowania. Są przeznaczone do aplikacji, które wymagają obsługi od 10 do 384 wejść lub wyjść. Świetnie sprawdzają się w sterowaniu w przemyśle lub do realizacji aplikacji usługowych.
  • Seria FX5 została całkowicie przeprojektowana, by korzystać z szybkiej szyny systemowej oraz obsługiwać bardzo bogaty zestaw wbudowanych funkcji, a także wspierać zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa. Dzięki temu nowe mikrosterowniki PLC cechują się wyjątkowym poziomem wydajności. Zarówno w ramach samodzielnej instalacji, jak i podczas pracy w sieci, sterowniki serii FX5 przeniosą Twoją działalność na wyższy poziom.

Wybór napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki Mitsubishi Electric jest dostępny na terenie Europy ze sklepu Farnell.

O autorze