LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy układ SoC MediaTek z modemem 5G i technologią Dual SIM

MediaTek wprowadził do oferty najnowszy układ SoC z obsługa sieci 5G – Dimensity 800U. Układ wykonano w technologii 7 nm i oferuje dużą wydajność obliczeniową oraz dysponuje technologią Dual Sim 5G+5G w trybie Dual Standby (DSDS).

Wbudowany modem 5G obsługuje nie tylko sieci Sub-6GHz SA i NSA. Oferuje także najnowocześniejsze technologie, takie jak właśnie Dual SIM, podwójne VoNR (Voice over New Radio), a także łączenie dwóch pasm 5G (2CC 5G-CA Carrier Aggregation). Pozwala to na szybsze i stabilniejsze połączenie 5G. Dzięki technologii MediaTek 5G UltraSave, tryb pracy modemu jest wybierany ze względu na warunki połączenia oraz jakość transmisji danych. Pozwala to na oszczędność energii i wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii.

Układ SoC zawiera osiem rdzeni CPU, w tym dwa klastry po dwa rdzenie ARM Cortex-A76 o taktowaniu 2,4 GHz. Oferuje także sześć rdzeni ARM Cortex-A55 o taktowaniu 2,0 GHz. Układ zawiera także koprocesor graficzny Arm Mali-G57, niezależny koprocesor do obliczeń w sztucznej inteligencji (APU) oraz pamięć RAM LPDDR4x.

Więcej informacji na stronie: https://i.mediatek.com/mediatek-5g

Autor: MediaTek
Tagi: 5G, MediaTek, SoC