Moduł BLE Panasonic PAN1740A w ofercie Mouser Electronics

Mouser wprowadził do oferty moduły Bluetooth Panasonic PAN1740A. Oferują one wbudowaną jednostkę obliczeniową oraz transceivery Bluetooth 5.0 Low Energy. Kompaktowy moduł obsługuje do ośmiu połączeń i cechują się skróconym czasem uruchamiania. Produkty są przystosowane do aplikacji w rozwiązaniach zdalnego sterowania oferującym obsługę komend głosowych oraz rozpoznawania ruchu i gestów.

Moduł Panasonic zawiera zintegrowaną obsługę audio, w tym interfejsów PCM/I2S dla zewnętrznych kodeków, PDM dla mikrofonów MEMS, a także funkcję konwersji częstotliwości próbkowania. Dzięki rdzeniowi ARM Cortex-M0+, PAN1740A może być użyty jako samodzielny procesor aplikacyjny lub jako dostawca danych do reszty systemu. Moduł pobiera jedynie 4,9 mA podczas transmisji lub odbioru danych, co pozwala zasilać układ z baterii pastylkowej i nadal korzystać z pełnej mocy nadawczej i zasięgu sygnału. Produkt ma wymiary 9,0 x 9,5 x 1,8 mm i oferuje budżet łącza na poziomie 93 dBm.

Transceiver radiowy jest w pełni zgodny ze standardem Bluetooth 5.0, a także z FCC CE RED, FCC, a także IC. Zawiera także dedykowany układ sprzętowy implementujący warstwę łącza danych Bluetooth Low Energy. Obsługuje wszystkie profile Bluetooth SIG oraz profile niestandardowe.

W ofercie Mouser dostępny jest także zestaw rozwojowy z modułem PAN1740A. Składa się on z dwóch kluczy USB z wbudowanym adapterem USB-UART i pozwala na dostęp do wyprowadzeń modułu. Zawiera też interfejs J-Link służący do wgrania i debugowania własnego kodu.

Więcej informacji o module PAN1740A znajdziesz na stronie: https://eu.mouser.com/new/panasonic/panasonic-pan1740a-ble-modules/

O autorze