Społeczność element14 oferuje materiały edukacyjne dla studentów i przyszłych inżynierów

W okresie, w którym studenci i uczniowie wracają na jesieni do szkół i na uczelnie, element14, społeczność należąca do koncernu Avnet, oferuje materiały i wiedzę, które pomogą projektantom, inżynierom i nauczycielom przypomnieć sobie podstawy i rozwinąć swoje umiejętności. Warto dodać, że wraz z różnorodnymi materiałami dostępnymi online oferowane jest też osobiste wsparcie członków społeczności.

Materiały edukacyjne w zasobach element14

Społeczność element14 oferuje szereg materiałów, które pozwalają wspierać osoby niezależnie od ich dotychczasowego poziomu umiejętności:

  • Dla uczniów i studentów, którzy mają już nieco doświadczenia, społeczność element14 oferuje swoje kursy podstawowe. Są to krótkie szkolenia internetowe, które pozwalają projektantom na stopniowe rozszerzanie własnej wiedzy. Ułatwiają także przejście od letniego rozluźnienia do szkolnego rygoru. Tematyka kursów obejmuje podstawy elektroniki, a także technologie i ich zastosowania. Dzięki temu mogą one służyć jako sposób odświeżenia wiedzy lub uczyć nowych umiejętności. Do najbardziej popularnych należą przeglądy złączy oraz kursy na temat IoT, czujników, programowalnych układów logicznych i wiele innych.
  • W przypadku nauczycieli, którzy poszukują projektów i pomysłów do realizacji w ramach zajęć szkolnych, element14 poleca Akademię STEM (STEM Academy). Została ona przygotowana tak, by pomagać wszystkim, którzy poszukują sposobu na zapoznanie się z koncepcjami uczenia się i chcą poznać ciekawe projekty szkolne, oparte o elektronikę i technologie cyfrowe.
  • Projektanci poszukujący sposobu na odświeżenie i poszerzenie swojej wiedzy na temat elektroniki mogą obejrzeć program The Learning Circuit – wciągającą serię filmików wideo, która obejmuje swoim zakresem podstawy projektowania elektroniki oraz pomaga wyjaśnić role niektórych z podstawowych komponentów, z jakimi inżynierowie powinni być dobrze obeznani. Gospodarzem tej serii jest Karen Corbeill, która rozkłada złożone tematy na proste części. Program obejmuje tematykę od teorii obwodów, przez techniki lutowania, aż po rezystory i wiele innych zagadnień.
  • Dostępne są także warsztaty i webinaria prowadzonych na żywo i możliwe do wyświetlenia w dowolnym późniejszym czasie. Obejmują one zastosowania elektroniki, produkty elektroniczne i technologie, takie jak druk 3D, Raspberry Pi, Arduino oraz sztuczna inteligencja i IoT.

Możesz odwiedzić społeczność element14, by znaleźć tam porady i wsparcie, niezależnie od tego czy jesteś studentem, czy rodzicem lub nauczycielem. Każdy, kto jest zarejestrowany w społeczności element14 może odezwać się do innych członków z prośbą o wsparcie. W praktyce zazwyczaj otrzyma odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Aby dowiedzieć się więcej na temat materiałów edukacyjnych, oferowanych przez społeczność element14, odwiedź stronę internetową element14.

O autorze