Nowe przekaźniki z izolacją optyczną umożliwiają oszczędność energii

Toshiba Electronics Europe wprowadziła do produkcji dwa nowe przekaźniki z izolacją optyczną. Elementy TLP170AM oraz TLP170GM są dostępne w niewielkich obudowach SO-6 z czterema wyprowadzeniami. Układy znajdą zastosowanie w systemach bezpieczeństwa, automatyce budynkowej, a także w innym sprzęcie przemysłowym.

Nowe produkty zawierają diodę LED o niskim prądzie włączania rzędu 1 mA. Pozwala to na redukcję strat mocy na wejściu układu dzięki zwiększeniu czułości matrycy fotodiod. Używanie przekaźników do włączania i wyłączania w urządzeniach sterowanych bateryjnie oraz zdalnych sensorach pozwala zmniejszyć konsumpcję mocy oraz wydłużyć czas pracy na baterii.

Układ TLP170AM pozwala na napięcie na terminalu wyjściowym w stanie wyłączenia do 60 V. Typowa rezystancja w stanie włączenia wynosi 0,15 Ω, natomiast stały prąd wyjściowy wynosi 0,7 A, a impulsowy: 2,1 A. Układ TLP170GM to wersja o napięciu 350 V z typową rezystancją Ron rzędu 28 Ω. Stały prąd wyjściowy wynosi 110 mA, natomiast impulsowy – 330 mA. Oba elementy umożliwiają pracę w temperaturze z zakresu od -40°C do +85°C.

Obudowa SO-6 cechuje się izolacją o napięciu ponad 3750 Vrms.

Więcej informacji o przekaźnikach znajdziesz na stronie producenta: TLP170AM i TLP170GM

O autorze