Digi-Key nawiązuje współpracę z firmą Septentrio
Digi-Key Electronics ogłosił podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą Septentrio, wiodącym producentem precyzyjnych rozwiązań lokalizacji GNSS. W związku z tym Digi-Key oferuje teraz moduł mosaic-X5 dla klientów potrzebujących bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań lokalizacji satelitarnej w kompaktowym i energooszczędnym module.
Moduł Septentrio mosaic-X5 oferuje kompletną technologię obsługującą wiele częstotliwości pracy oraz wiele różnych systemów GNSS. Różnorodność obsługiwanych sygnałów wraz z zaawansowaną technologią przeciwdziałającą zagłuszaniu pozwala modułowi zapewnić lokalizację z dokładnością do centymetrów. Moduł oferuje także doskonały zasięg, nawet w trudnych warunkach środowiskowych. To wszystko sprawia, że mosaic-X5 jest doskonałym wyborem w takich dziedzinach jak robotyka, automatyka, telematyka i wiele innych.
Więcej informacji na stronie Serpentrio w witrynie dystrybutora.


Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



