LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zestaw rozwojowy dla aplikacji sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych od Rutronik

Rutronik wprowadził do oferty swój pierwszy zestaw rozwojowy. RUTDevKit-STM32L5 to kompletne rozwiązanie dla aplikacji AI pracujących na mikrokontrolerze. Zestaw pozwala projektantom na bardzo szybką budowę prototypu w formie Proof-of-Concept. Skupia się głównie na bezpieczeństwie i ochronie danych, niskich opóźnieniach, oszczędności energii, a także odpowiednich zasobach pamięci.

RUTDevKit-STM32L5

Zestaw RUTDevKit-STM32L5 jest oparty o energooszczędny mikrokontroler o dużej wydajności – STM32L562ZET6Q o taktowaniu 110 MHz. Zawiera on rdzeń ARM Cortex-M33 z modułem Arm TrustZone zapewniającym sprzętowe funkcje bezpieczeństwa i ochrony danych. Dzięki technologii TrustZone jeden rdzeń zapewnia dwa oddzielne środowiska uruchomieniowe – jedno do obsługi kodu chronionego i wrażliwego i drugie do obsługi kodu niezaufanego. TrustZone oferuje także funkcje bezpiecznego uruchamiania, bezpieczny odczyt i zapis wbudowanej pamięci, a także akceleratory kryptograficzne.

Zestaw oferuje też port karty SD, na której można zapisywać dane modelu AI. Umożliwia też komunikację za pomocą interfejsów CAN FD oraz RS485. Do programowania układu służy wbudowany programator/debugger ST-LINK V2.

Więcej informacji na stronie: https://www.rutronik.com/development-stories/rutdevkit-stm32l5/

Autor: Rutronik