Nvidia oficjalnie przejmuje ARM

Nvidia zawarła umowę z grupą SoftBank, w myśl której przejęła biznes ARM Limited za kwotę 40 mld USD. Dzięki połączeniu firm, będzie można dokonać także integracji platformy obliczeniowej AI z oferty Nvidia oraz ekosystemu ARM. Pozwoli to na stworzenie doskonałych warunków do dalszego rozwoju sztucznej inteligencji. SoftBank pozostanie beneficjentem dalszego rozwoju Arm dzięki posiadaniu udziałom w akcjach Nvidii nieprzekraczającym 10%.

ARM Nvidia

ARM, jako część Nvidii, będzie nadal funkcjonował w modelu otwartej licencji. Jednocześnie zachowa neutralność w stosunku do klientów na całym świecie, co było podstawą sukcesu marki i pozwoliło na osiągnięcie liczby 180 miliardów wyprodukowanych układów na jej licencji. Partnerzy marki ARM również skorzystają na transakcji, w tym na innowacjach wprowadzonych przez Nvidię.

Nvidia zamierza zachować nazwę oraz tożsamość marki ARM, a także rozwinąć bazę znajdującą się w Cambridge. Również własność intelektualna ARM pozostanie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii.

Transakcja musi uzyskać akceptację organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach oraz Unii Europejskiej. Ukończenie przejęcia ma nastąpić w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

O autorze