Zestaw ewaluacyjny z czujnikiem odległości ToF ams TMF8801 w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty zestaw ewaluacyjny TMF8801-EVM firmy ams. Zestaw umożliwia na rozwój aplikacji korzystających z optycznego czujnika time-of-flight TMF8801, takich jak smartfony, roboty przemysłowe czy urządzenia autonomiczne. Zestaw zawiera również szkiełko ochronne, przewód micro-USB, a także pamięć USB z zapisanym oprogramowaniem rozwojowym oraz dokumentacją płytki.

TMF8801-EVM

Czujnik oferuje wysoką precyzję pomiarów dzięki możliwości generacji subnanosekundowego impulsu, a także mechanizm „stop-watch”, umożliwiający pomiar czas podróży impulsu oraz zapobiegający aliasingowi. Sensor zapewnia pomiar odległości od obiektu niezależnie od jego koloru, współczynnika odbicia czy struktury. Moduł zawiera emiter VCSEL o szerokim zakresie dynamiki, a także możliwość pomiaru w zakresie od 20 mm do 2500 mm. Odbiornik jest zbudowany na podstawie jednofotonowej fotodiody lawinowej (ang. Single-Photon Avalanche Diode – SPAD) oraz szybkie konwertery czasu na dane cyfrowe. Umożliwia to pomiar odległości z dokładnością ±5%, a także pracę zarówno w ciemnym środowisku, jak i w obecności światła słonecznego.

Więcej informacji o czujniku ams TMF8801 znajdziesz na stronie https://pl.mouser.com/new/ams/ams-tmf8801-sensor/. Natomiast o zestawie rozwojowym dowiesz się więcej na stronie https://pl.mouser.com/new/ams/ams-tmf8801-evm-eval-kit/

O autorze