Farnell powiększa wybór produktów bezpieczeństwa i utrzymania higieny dzięki nowej umowie z AMETEK Land

Farnell ma przyjemność ogłosić nowe porozumienie z firmą AMETEK Land. Jest to światowy lider w zakresie produkcji systemów monitorowania i analizatorów, służących do bezkontaktowych pomiarów temperatury z użyciem podczerwieni. Nowa umowa poszerza asortyment Farnell z kategorii bezpieczeństwa, higieny i umożliwiających powrót do pracy. W ofercie znalazły się m.in. nowe systemy monitorowania temperatury skóry człowieka VIRALERT 3 od AMETEK Land.

Farnell AMETEK Land VIRALERT 3

System VIRALERT 3 korzysta z kamer termicznych i pracujących w zakresie światła widzialnego, by dostarczać odczyty pomiarów temperatury i mechanizm rozpoznawania twarzy, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów odnośnie kwestii dystansowania społecznego. System skanuje osobę przez około dwie sekundy, co wystarcza do zapewnienia płynnego monitorowania osób wchodzących do budynków oraz minimalizuje czas oczekiwania w kolejkach, który mógłby zwiększać ryzyko zarażenia osób stojących w pobliżu. Automatycznie wykonywane pomiary i zapisywanie ich wyników eliminuje możliwość popełnienia błędów przez człowieka w procesie skanowania.

AMETEK Land najpierw opatentowała system do użycia w służbie zdrowia i w zastosowaniach medycznych w 2003 roku, używając nazwy HBTMS. Miało to miejsce w odpowiedzi na pojawienie się wirusa SARS. System następnie zmodernizowano w 2010 roku i zmieniono nazwę na VIRALERT pierwszej generacji. Nowy VIRALERT 3 wprowadzono w związku z pandemią COVID-19.

Cechy VIRALERT 3

System VIRALERT 3 oferuje użytkownikom wiele innowacyjnych cech, a wśród nich:

  • Bezpieczne monitorowanie ludzi – błyskawiczne, dokładne, nieinwazyjne badanie z użyciem podczerwieni, prowadzone z bezpiecznej odległości, bez spowalniania przepływu pieszych. Automatyczne wizualne i dźwiękowe alarmy ostrzegają użytkowników, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Łatwość użycia – system VIRALERT 3 działa od razu po wyjęciu z pudełka, a bezpłatne oprogramowanie można obsługiwać przez intuicyjny interfejs.
  • Wysokiej rozdzielczości kamera – precyzyjna kamera o dużej rozdzielczości łączy się z lokalnym komputerem, umożliwiając automatyczne wykrywanie twarzy i odczyty temperatury pojedynczych ludzi. Obrazy w świetle widzialnym pochodzą z kolorowego czujnika CMOS. Są wyświetlane z rozdzielczością 1,2 megapiksela (1280 x 960) przy 5 klatkach na sekundę. Natomiast obrazy termiczne obejmują zakres temperatury od 30°C do 45°C dla kąta widzenia 39°x31° przy maksymalnie 9 klatkach na sekundę.
  • Intuicyjne oprogramowanie – wspiera ciągłe obrazowanie termiczne oraz w świetle widzialnym – na żywo. Podwyższone temperatury są wyświetlane na czerwono i sygnalizowane dodatkowo graficznymi i dźwiękowymi alarmami.
  • Wysoce dokładne pomiary – system VIRALERT 3 został opracowany przez wiodących na świecie ekspertów od monitorowania temperatury i zapewnia dokładność na poziomie ±0.5°C w odległości 1 m od badanego obiektu.
  • Referencyjne źródło ciepła – niewielkie i łatwe w instalacji urządzenie do kalibracji, eliminuje podstawową przyczynę błędów pomiaru. Źródło to montowane jest na tej samej platformie, co system obrazowania termicznego, tworząc kompaktowy zespół, przystosowany do montażu na ścianie.

System VIRALERT 3 jest zgodny z wymaganiami amerykańskiej organizacji FDA w odniesieniu do badań temperatury. Wpasowuje się także w zalecenia ustawy National Defence Authorization Act (NDAA).

System VIRALERT jest tak uniwersalny, że sprawdza się w większości środowisk. Można go wyposażyć w różne uchwyty montażowe – klamry, statywy oraz przeznaczone do przyczepienia do powierzchni płaskich. Uchwyty te są również dostępne w sklepie Farnell.

 Produkty AMETEK Land są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze