Farnell wzbogaca wybór komponentów automatyki przemysłowej dzięki produktom Control Techniques

Farnell powiększył swój wybór produktów dla automatyki przemysłowej o najlepszą w swojej klasie rodzinę napędów o zmiennej prędkości, a także o wysokiej jakości silniki i przekładnie firmy Control Techniques. Napędy serii Commander C200 i C300 zasilane prądem przemiennym stanowią idealne rozwiązanie dla automatyki przemysłowej w fabrykach wymagają wysokiej sprawności. Cały wybór wysokowydajnych serwonapędów Control Techniques i precyzyjnych przekładni obejmuje produkty, które łatwo można zintegrować w aplikacjach opartych sterujących silnikami. Typowymi zastosowaniami, które wymagają pozycjonowania lub sterowania właśnie z użyciem silników, są m.in. drukowanie, pakowanie i maszyny takie jak suwnice, wtryskarki oraz zautomatyzowane linie montażowe i siłowniki liniowe.

Produkty Control Techniques w ofercie Farnell

W ramach nowego wyboru napędów, silników i przekładni Control Techniques dostępnych już teraz w Farnell, znajdują się m.in.:

  • Napędy prądu przemiennego serii Commander C200 i C300 nadające się do większości zastosowań automatyki przemysłowej w fabrykach. Ich szybka instalacja jest możliwa dzięki łatwej integracji z użyciem powszechnie stosowanych w tym środowisku protokołów komunikacyjnych. Zmienna szybkość obrotowa sprawia, że silniki mogą pracować z optymalną prędkością, redukując pobór energii nawet od 30% do 50%. Wbudowana obsługa interfejsu SI pozwala na proste i elastyczne łączenie systemu z popularnymi magistralami przemysłowymi oraz Ethernetem. Dostępne są też wersje o rozszerzonych zestawach wejść i wyjść. Wbudowany sterownik PLC, a także zaawansowane funkcje, a wśród nich zdalna diagnostyka, redukują całkowity koszt wdrażania systemu. Oba rodzaje napędów są obecnie dostępne z możliwością wydłużenia gwarancji z dwóch do pięciu lat bez dopłaty, co stanowi odzwierciedlenie bardzo dobrych doświadczeń z tymi produktami w kontekście niezawodności i wytrzymałości.
  • Uniwersalne napędy Unidrive M200 i M300 stanowiące elementy bardzo wielu istniejących instalacji, głównie zlokalizowanych w Europie.
  • Serwonapęd Unimotor HD to wysoce dynamiczny, bezszczotkowy serwosilnik prądu przemiennego, stosowany w automatyce przemysłowej by zapewnić dokładne sterowanie położeniem kątowym. Cechuje się bardzo wysokim, szczytowym momentem obrotowym, a zarazem małą bezwładnością. Został zaprojektowany z myślą o wysoce dynamicznych aplikacjach, wymagających szybkich przyspieszeń i nagłej redukcji prędkości.
  • Reduktor VRL 090 Abel to niewielka, ale wysoce precyzyjna przekładnia. Jej głowicę zbudowano zgodnie ze standardowo stosowanymi w przemyśle wymiarami. Elementy tego typu są niezbędne w systemach przenoszenia napędów, by zamieniać prędkość na moment obrotowy.

Napędy, silniki i przekładnie marki Control Techniques są teraz dostępne w sklepie internetowym Farnell w regionie EMEA.

O autorze