Bezpłatny zestaw narzędzi od Microchip do rozwoju interfejsów graficznych w systemach Linux

Microchip Technology opublikował nowy zestaw narzędzi Ensemble Graphics Toolkit do projektowania interfejsów graficznych dla 32-bitowych mikroprocesorów z systemem Linux. Narzędzia są przeznaczone dla projektantów systemów graficznych w aplikacjach przemysłowych, medycznych, konsumenckich, a także motoryzacyjnych. Pomagają zredukować koszt rozwoju projektu oraz skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek.

Zestaw narzędzi jest bezpłatny i dostępny na zasadach open-source. Jest przeznaczony do mikroprocesorów Microchip z rodzin SAMA5 i SAM9, a także opartych o nich modułów SiP oraz SoM. Narzędzia są zoptymalizowane dla systemu operacyjnego Linux. Dzięki wykorzystaniu funkcji sprzętowej akceleracji grafiki tam gdzie to możliwe, zestaw oferuje projektowanie wydajnych interfejsów graficznych na małych i średnich wyświetlaczach o rozdzielczości do XGA (1024 x 768).

Dzięki optymalizacji kod zajmuje mniejszą ilość pamięci, co ma pozytywny wpływ na koszt projektu. W porównaniu do innych rozwiązań, bazujących raczej na wydajniejszych rdzeniach i akceleratorach grafiki 3D, EGT umożliwia tworzenie ładniejszych interfejsów na energooszczędnych procesorach Microchip. Dodatkowo, narzędzia umożliwiają optymalizację uruchamiania systemu do czasu nawet poniżej 3 sekund ze stanu kompletnego wyłączenia. Jest to wymagane w takich aplikacjach jak samochodowa elektroniczna tablica rozdzielcza.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/mplab/ensemble-graphics-toolkit

O autorze