Rozwiązania do uczenia maszynowego GOWIN Semiconductor w ofercie Rutronik

Nowy pakiet narzędzi GoAI 2.0 z oferty GOWIN Semiconductor to kompletne rozwiązanie sprzętowe i programowe, które pozwala skorzystać z zalet uczenia maszynowego oraz elastyczności układów programowalnych FPGA.

GoAI 2.0 to zestaw narzędzi programowych przeznaczonych do układów FPGA z oferty GOWIN Semiconductor. Są oparte o środowisko TensorFlow i mogą być załadowane do istniejących urządzeń bez konieczności dalszego pisania kodu. Zestaw składa się z trzech elementów – firmware’u dla mikrokontrolera, pliku strumieniowego działającego jako akcelerator obliczeń ML oraz pliku flash z przygotowanym modelem danych.

Standardowo GoAI2.0 zawiera trzy pliki FPGA Bitstream, dostosowane do różnych typów danych. Dane z wejścia audio, wideo oraz z akcelerometru mogą być więc przetwarzane przez osobne modele o rozmiarze do 4 MB.

Pakiet GoAI2.0 obsługuje trzy typy układów FPGA z oferty GOWIN Semiconductor. Są to: GW1NSR-4P: 4.5K LUT FPGA w obudowie AFN45, GW2AR-18: 21K LUT FPGA w obudowie AFN88, a także GW2A-55: 55K LUT FPGA w obudowie 484 BGA. Dostępne są także zestawy rozwojowe z tymi właśnie układami.

Układy i płytki rozwojowe są dostępne w ofercie dystrybutora Rutronik: https://www.rutronik24.com/category-type/tools-for-microcontroller/development-tools/manufacturer:GOWIN/move:0

O autorze