STMicroelectronics powołuje do życia LaSAR Alliance wspomagając rozwój inteligentnych okularów z technologią AR

STMicroelectronics powołał do życia organizację LaSAR Alliance mającą na celu rozwój rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości w inteligentnych okularach. Prócz ST, w skład członków-założycieli organizacji wchodzą firmy Applied Materials, Dispelix, Mega1, a także Osram.

Organizację LaSAR Alliance powołano, by sprostać wyzwaniom wymaganym w inteligentnych okularach, które mają być noszone przez cały dzień. Okulary takie powinny mieć niewielkie rozmiary i wagę, pobierać małą moc, a także mieć dobre pole widzenia oraz duże soczewki. Członkowie organizacji są zgodni, że technologia Laser Beam Scanning (LSB) rozwijana przez ST wykazała potencjał do spełnienia tych wymagać.

Organizacja LaSAR Alliance łączy producentów wszystkich niezbędnych elementów do inteligentnych okularów. Są to systemy mikroluster MEMS oraz technologia BCD z oferty ST, kompaktowe źródła światła Osram, zaawansowane elementy do kierowania falą od Applied Materials oraz Dispelix oraz kompletna integracja wszystkich elementów w jeden silnik optyczny dokonana przez Mega1. Elementy można zastosować w inteligentnych okularach z rozszerzoną rzeczywistością, które są stylowe, wygodne, funkcjonalne i dostarczają wszystkich kluczowych informacji. Misją organizacji jest ułatwienie rozwoju, dostępności oraz wsparcie wszystkich kluczowych technologii niezbędnych do tworzenia i produkcji inteligentnych okularów.

O autorze