Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłasza nową płytkę i wraz z Farnell świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek

Farnell, wyłączny partner produkcyjny Fundacji Edukacyjnej Micro:bit, świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez organizacje edukacyjne, pomagając Fundacji dotrzeć do około 25 milionów dzieci w ponad 60 państwach. Pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera nauczanie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych.

Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłosiła nową wersję płytki micro:bit. Cechuje się ona większą pojemnością wbudowanej pamięci, szybszym procesorem i – po raz pierwszy – dostępnością funkcji dźwiękowych i rozpoznawania dotyku już po chwili od wyjęcia jej z pudełka. Nowa płytka będzie możliwa do zamówienia w sklepie Farnell już w listopadzie.

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami i rządami państw, by wspierać programy edukacyjne w zakresie przedmiotów technicznych (STEM). Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych. Przykładem takiego programu jest do przeprowadzony w Norwegii Super:bit.

Materiały edukacyjne przygotowane przez Farnell

Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Serwis internetowy zaprojektowano dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania. W zasobach portalu znajdziemy także projekty przygotowane na potrzeby klas szkolnych, a odnoszące się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów „The Learning Circuit” obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.

Więcej informacji na temat nowej wersji płytki jest dostępne na stronie microbit.org.

Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit lub dołącz do dyskusji w społeczności element14.

O autorze