Mikrokontrolery STM32WB z komunikacją Bluetooth, Zigbee i Thread

STMicroelectronics wprowadził do oferty nowe dwurdzeniowe układy SoC z rodziny STM32WB umożliwiające komunikację w protokołach pracujących w paśmie 2,4 GHz. Mikrokontrolery STM32WB35 oraz STM32WB30 Value Line pozwalają na większą elastyczność przy projektowaniu urządzeń, w których kluczowa jest niska cena.

STM32WB

Mikrokontrolery oferują niski pobór mocy oraz wbudowany moduł radiowy pracujący w pasmie 2,4 GHz zarządzane przez dedykowany rdzeń ARM Cortex-M0+. Natomiast drugi rdzeń Cortex-M4 o taktowaniu 64 MHz ma za zadanie obsługiwać kod głównej aplikacji i zapewnić nieprzerwaną pracę w czasie rzeczywistym. Układy obsługują protokoły Bluetooth Low Energy 5.0, Zigbee 3.0, OpenThread (IEEE 802.15.4), a także tryby współbieżne i oferują wbudowane funkcje z zakresu bezpieczeństwa. Stosy programowe obsługujące komunikację radiową są certyfikowane, wspierane i dostępne za darmo na stronie producenta. Nowe układy są idealne w aplikacjach IoT w dużej skali, takich jak zarządzanie flotą i zasobami.

Układy są dostępne w obudowach QFN48 i są kompatybilne pinowo z układami STM32WB5x. Dzielą z nimi także większość funkcji, co pozwala na skalowanie i migrację istniejących projektów. Mikrokontrolery zawierają m.in. balun radiowy, port USB 2.0 Full Speed, wbudowane kondensatory dla kwarcu 32 MHz, a także konwerter step-down. Pozwala to zminimalizować listę materiałów (BOM) oraz wielkość projektu.

Mikrokontrolery STM32WB35 i STM32WB30 Value Line są dostępne z pamięcią Flash o pojemności do 512 KB oraz pamięciami SRAM o pojemności do 96 KB. Oferują także interfejs Quad-SPI służący do podłączenia do zewnętrznej szybkiej pamięci. Zawierają także szeroki zakres peryferiów analogowych, cyfrowych interfejsów, a także szybkich wyprowadzeń I/O, z których wiele toleruje napięcie 5 V.

Więcej informacji na stronie STM32WB

Autoryzowanym partnerem i dystrybutorem produktów STMicroelectronics jest sklep Kamami.pl

 

O autorze