[WEBINARIUM] Obsługa projektów wielokanałowych w Altium Designer

Firma Computer Controls zaprasza na webinarium poświęcone obsłudze projektów wielokanałowych w środowisku Altium Designer. Odbędzie się ono w dniu 17 listopada 2020 o godzinie 11.00.

Wiele projektów zawiera powtarzające się fragmenty obwodów. Jedna płytka może zawierać tę samą sekcję powtórzoną trzydzieści dwa razy lub też zawierać cztery identyczne bloki z ośmioma podkanałami w każdym. Użycie funkcji kopiowania i wklejania do powielenia części obwodu jest stosunkowo proste, lecz korygowanie lub aktualizowanie schematu po tej operacji może prowadzić do błędów. Altium Designer oferuje rzeczywiste projektowanie wielokanałowe, co oznacza, możliwość wielokrotnego odwoływania się do danego arkusza w projekcie. Potrzebne zmiany wykonywane są tylko raz i automatycznie wprowadzane do każdej instancji obwodu.

Podczas webinarium organizator zaprezentuje sposób obsługi projektów wielokanałowych w Altium Designer – od stworzenia odpowiedniej struktury schematu, do automatycznego rozmieszczania komponentów i ścieżek po stronie PCB.

Organizator zaprasza inżynierów i projektantów systemów elektronicznych, szefów działów projektowych, studentów elektroniki i pracowników naukowych. Webinarium poprowadzi Adam Adamcewicz, ekspert, a także wieloletni praktyk programu Altium Designer.

Link do rejestracji na webinarium

O autorze