Lumeelamp – zdrowie w parze z technologią

Firma Ropla Elektronik jest dystrybutorem wysokowydajnych sterylizatorów firmy Lumeelamp. Jest to nowoczesne, uniwersalne urządzenie do kompleksowej sterylizacji i dezynfekcji za pomocą promieniowania UV-C. Cała produkcja odbywa się w Polsce, a urządzenie posiada komplet certyfikatów i badań świadczących o skuteczności i bezpieczeństwie urządzenia.

Obecnie cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i polski Główny Inspektorat Sanitarny zalecają zastosowanie promieniowania UV-C do walki z tym wirusem.

Główny mechanizm działania dezynfekcji za pomocą światła ultrafioletowego polega na zniszczeniu otoczki lipidowej wirusa. Amerykańska organizacja non-profit, International Ultraviolet Association (IUVA), poinformowała, że światło UV-C zabija co najmniej dwa inne koronawirusy: SARS-CoV-1 oraz MERS-CoV, które są blisko spokrewnione z SARS-CoV-2.

Badania Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazały skuteczność dezynfekcji za pomocą promieniowania UV-C na poziomie 99,99% w przypadku wirusów z grupy korona. Badania opracowane przez ekspertów z Centrum SSLEEC Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara dowiodły, że promieniowanie UV-C sterylizuje powierzchnie, a także powietrze i wodę, uśmiercając m.in. wirusy takie jak SARS-CoV-2. Otrzymane wyniki prób to zniszczenie koronawirusa w 99,99% w ciągu 30 sekund.

Urządzenie wykonane ze stali pokrytej specjalną powłoką ochronną odporną na działanie promieniowania UV-C, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Lumeelamp nie wytwarza szkodliwego ozonu i posiada atest higieniczny PZH. Trwałość promiennika wynosi 8000 h.

Lumeelamp oferuje dwa tryby działania:

  • Tryb otwarty – komora promiennika otwarta – dezynfekuje przedmioty i powierzchnie. Podczas nieobecności ludzi, zabija wirusy, bakterie, pleśń oraz inne drobnoustroje.
  • Tryb zamknięty – komora promiennika zamknięta – podczas obecności ludzi, filtruje i oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, drobnoustrojów, zanieczyszczeń, a także nieprzyjemnych zapachów. Bezpieczny dla ludzi i zwierząt przebywających w pomieszczeniu.

Dane techniczne:

  • napięcie zasilania: 230V/50Hz,
  • pobór mocy: 48 VA,
  • dezynfekowana kubatura: 35-50 m3,
  • dezynfekowana powierzchnia: 15-20 m2,
  • filtr: przeciwpyłowy z węglem aktywnym,
  • wymiary urządzenia: 790 x 120 x 120 mm, średnica podstawy: 250 mm, masa: 7,5 kg,

Więcej szczegółów znajdą Państwo u autoryzowanego dystrybutora: https://www.elektronik.ropla.eu/pl/

O autorze