Farnell poszerza ofertę narzędzi lutowniczych, wzbogacając ją o produkty serii GT firmy Metcal

Farnell poszerza swoją wiodącą na rynku ofertę produktów do lutowania, wprowadzając do niej rewolucyjną rodzinę systemów lutowniczych GT od Metcal. Innowacyjne stacje lutownicze GT90 i GT120 cechują się niespotykanym dotąd poziomem zaawansowania funkcji i efektywności. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia producentów OEM (Original Equipment Manufacturers) i firm zajmujących się montażem kontraktowym (CEM – Contract Electronics Manufacturers), a także projektantów elektroniki i inżynierów pracujących przy produkcji lub serwisowaniu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Stacje lutownicze serii GT stanowią idealne rozwiązanie do zastosowań, w których lutowanie odbywa się ręcznie, w tym w zakresie elektroniki przemysłowej, urządzeń dużej mocy, elektroniki konsumenckiej i urządzeń przenośnych. To pierwsze produkty tego typu, w których zastosowano zarówno regulowane sterowanie temperaturą, jak i indukcyjny system nagrzewania. Dzięki temu uzyskuje się krótszy czas osiągania zadanej temperatury, lepszą stabilność utrzymania temperatury, błyskawiczny powrót do temperatury zadanej oraz większą sprawność energetyczną. Znacząca poprawa parametrów stacji jest związana także z innowacją – oczekującą aktualnie na patent technologią, która pozwala klientom na przyspieszenie procesu lutowania oraz podwyższenie jakości produktów wytwarzanych w zakładach fabrycznych. Stacje GT90 i GT120 mają łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs, a dzięki zachowaniu niewielkich wymiarów, nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Warto wspomnieć, że model GT120 to także bardzo niedrogie rozwiązanie, stosowne do aplikacji wymagających bardzo wysokich i precyzyjnych temperatur.

Model GT90 dostarcza 90 W mocy do zawartej w zestawie kolby lutowniczej GT4. Dzięki temu sprawdza się w aplikacjach o niedużym i średnim obciążeniu, a dodatkowo producent zapewnia mu roczną gwarancję. Model GT120 może pochwalić się mocą 120 W i jest dostarczany z kolbą GT6, przeznaczoną do średnich i dużych obciążeń. Oferowana gwarancja dla modelu tego modelu trwa 2 lata. Oba modele są kompatybilne z szerokim wyborem grotów lutowniczych tak, by z powodzeniem można było nimi lutować zarówno standardowe komponenty, jak i podzespoły mniejszych rozmiarów.

Cech stacji lutowniczych Metcal GT

Do innych, kluczowych cech stacji serii GT, dostępnych już teraz w Farnell, należą:

  • Temperatura: regulowana w szerokim zakresie temperatura pracy, przyjmująca wartości od 200°C do 450°C oraz indukcyjny system nagrzewania. Pozwala zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność, w tym krótszy czas osiągania zadanej temperatury, jej większą stabilność i szybki powrót w przypadku ochłodzenia.
  • Sprawność: wysoka sprawność, dzięki lepszej wydajności, uzyskiwanej z niższej mocy. Stacje serii GT o mocy 90 W i 120 W nawet o 30% przewyższają obecnie dostępne na rynku systemy lutownicze o mocy 250 W.
  • Zaawansowane funkcje: łatwość użycia, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi o przekątnej 2,5”, możliwości bezpiecznego zablokowania stacji za pomocą programowalnego hasła oraz funkcji ograniczenia dopuszczalnych temperatur. Obie stacje lutownicze są dostarczane z zewnętrznym zasilaczem, który pozwala uzyskać mniejsze wymiary całkowite urządzenia, a więc ograniczyć zajmowaną przestrzeń. Natomiast tryby oczekiwania i uśpienia wydłużają żywotność grotów.
  • Łączność: port USB pozwala na zasilanie podłączanych akcesoriów oraz na instalowanie aktualizacji wbudowanego oprogramowania.

Seria produktów z rodziny GT od Metcal jest dostępna do nabycia w sklepie Farnell w strefie EMEA.

O autorze