Nowy układ Xilinx Zynq RFSoC DFE do aplikacji 5G

Xilinx wprowadził do oferty nowy układ Zynq RFSoC DFE – adaptacyjną platformę radiową przeznaczoną dla sieci 5G NR. Nowy układ zawiera bloki cyfrowego front-endu i adaptacyjnej logiki. Pozwala to zbudować wydajne, energooszczędne i niedrogie rozwiązania w szerokim zakresie aplikacji sieci 5G. Zynq RFSoC DFE oferuje równowagę pomiędzy niskimi kosztami uzyskiwanymi w rozwiązaniach z układami ASIC, a elastycznością, skalowalnością i krótkim czasem wprowadzenia produktu na rynek, którymi cechują się programowalne układy SoC.

Układ Zynq RFSoC DFE oferuje dwa razy wyższą wydajność na wat niż poprzednia generacja układów. Jest w stanie pracować zarówno w małych mikrokomórkach, jak i w dużych makrokomórkach MIMO. Platforma obsługuje wiele funkcji sieci 5G takich, jak agregacja nośnych, obsługa trybu multi-mode, a także praca w wielu kanałach. Architektura układu pozwala na omijanie bloków IP w torze sygnałowym, lub też dostosowanie ich do potrzeb aplikacji.

Więcej informacji na stronie: https://www.xilinx.com/products/silicon-devices/soc/rfsoc/zynq-ultrascale-plus-rfsoc-dfe.html

O autorze