LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell podpisuje umowę z Industrial Shields na dystrybucję urządzeń automatyki dostarczanych z otwartym kodem źródłowym

Farnell ogłosił podpisanie nowego porozumienia z firmą Industrial Shields. Jest to czołowy twórca, a także producent urządzeń automatyki przemysłowej – sterowników PLC i komputerów panelowych. Bazują na sprzęcie z otwartymi plikami źródłowymi, czego dobrym przykładem są platformy Raspberry Pi i Arduino. Wykorzystanie sprzętu typu open source daje wiele korzyści inżynierom, którzy zajmują się projektowaniem. Tworzą szanse na obniżenie kosztów wprowadzenia na rynek wyrobów klasy przemysłowej, a także na skrócenie czasu tego procesu względem sytuacji, w której samodzielnie projektuje się płytki procesorowe.

Nowe porozumienie powiększa wybór produktów z zakresu automatyki przemysłowej i systemów sterowania w Farnell. Daje klientom bogatszy wybór, szczególnie w zakresie projektowania systemów monitorowania, sterowania oraz rozwiązań z dziedziny automatyki, bazujących na komputerach jednopłytkowych. Dodanie do oferty tej nowej rodziny sterowników PLC, komputerów panelowych i płytki komunikacyjnej Open Mote B, cechującej się niezwykle małym poborem mocy i przeznaczonej do zastosowań w Internecie Rzeczy (IoT – Internet of Things), umożliwi klientom zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki projektuje się systemy sterowania.

Produkty Industrial Shields w ofercie Farnell

Farnell gromadzi w swoich magazynach pełny wybór produktów Industrial Shields, w tym urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak:

  • Komputer panelowy Touchberry Pi 10.1 Panel PC, bazujący na Raspberry Pi 4B, obejmuje rezystancyjny panel wykrywający wielodotyk. Jest dostępny w dwóch rozmiarach: 10,1” w obudowie aluminiowej lub 7” w obudowie z tworzywa sztucznego. Komputer ten może pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym Raspbiana, Linuksa lub Androida. Co więcej, można go zasilać napięciem z szerokiego zakresu, tj. od 12 V do 24 V DC. Obsługuje do 12 GPIO. Dostępne są też interfejsy: ethernetowy i Wi-Fi oraz porty USB, I2C, SPI i UART. Produkt idealnie nadaje się do aplikacji, które polegają na monitorowaniu i sterowaniu liniami produkcyjnymi, maszynami lub całymi instalacjami.
  • Rodzina produktów ARDBOX PLC bazuje na płytce Arduino Leonardo i ma 20 uniwersalnych wejść i wyjść. Pozwala na obsługę zarówno sygnałów analogowych, jak i cyfrowych, w tym generowanie sygnału PWM. Opcjonalnie dostępne jest wyjście przekaźnikowe do sterowania urządzeniami prądu przemiennego. Z użyciem interfejsu I2C można podłączyć do 127 modułów, co oznacza, że sumarycznie da się obsłużyć do 7100 uniwersalnych wejść/wyjść. Wśród innych cech warto wymienić zegar czasu rzeczywistego i wsparcie dla kart microSD. Rodzina produktów ARDBOX PLC obejmuje szeroki wybór opcjonalnych interfejsów komunikacyjnych. Są to m.in. USB, RS-485 w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus. Czyni to te urządzenia idealnymi do systemów sterowania przemysłowego, wykorzystywanych w fabrykach, halach produkcyjnych oraz w górnictwie.
  • Rodzina M-DUINO PLC obejmuje sterowniki PLC z obsługą Ethernetu, które mogą współpracować z dowolnymi przemysłowymi systemami sterowania, wymagającymi analogowych i cyfrowych wejść i wyjść. Dostępne są również wyjścia przekaźnikowe do sterowania urządzeniami zasilanymi prądem przemiennym. W rodzinie M-DUINO znajdują się sterowniki PLC obejmujące od 17 do 59 wejść/wyjść, w konfiguracjach do 36 wejść lub do 31 wyjść. Tak jak w przypadku rodziny ARDBOX PLC, seria M-DUINO pozwala na podłączenie do 127 modułów przez I2C. Ma też zegar czasu rzeczywistego i obsługuje karty microSD. Wśród dostępnych interfejsów komunikacyjnych znajdują się: USB, RS-485 w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C, a także Modbus.

Pełny wybór produktów marki Industrial Shields jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w regionie EMEA.