Farnell rozszerza wybór urządzeń edukacyjnych dzięki wprowadzeniu do oferty marki XinaBox

Farnell podpisał nowe, globalne porozumienie z firmą XinaBox, co pozwala poszerzyć wybór urządzeń i zestawów edukacyjnych tej marki. XinaBox dostarcza szereg niedrogich zestawów dla początkujących i zainteresowanych tematami z zakresu Internetu Rzeczy, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz automatyki. Celem firmy jest pomoc nauczycielom w łączeniu edukacji przedmiotów ścisłych z rzeczywistymi, praktycznymi doświadczeniami ze sprzętem. Firma dostarcza także rozwiązania, które pozwalają szybko przeprowadzać beta testy i prototypowanie nowych aplikacji.

Zestawy XinaBox są popularne w szkołach ponadpodstawowych i na uniwersytetach na całym świecie za sprawą łatwości, z jaką się ich używa oraz ze względu na fakt, że świetnie sprawdzają się tak w rękach początkujących osób, jak i w edukacji bardziej zaawansowanych studentów i twórców. Zestawy XinaBox zawierają wybór układów xChip zaprojektowanych, aby szybko wykształcić w użytkownikach zrozumienie Internetu Rzeczy. Specjalistyczna wiedza na temat lutowania czy komponentów sprzętowych nie jest potrzebna, gdyż moduły xChip łączy się ze sobą bez użytku przewodów, lutowania czy płytek prototypowych. Firma dostarcza także rozwiązania, które pozwalają szybko przeprowadzać beta testy i prototypowanie nowych aplikacji.

Wybór ponad 80 modułów sprzętowych xChip obejmuje rdzenie i całe jednostki procesorowe, czujniki, elementy mocy, układy komunikacyjne, interfejsy wyjściowe i podzespoły do przechowywania danych. Dzięki interfejsom Wi-Fi, Bluetooth i LoRaWAN można z łatwością łączyć projekty do Internetu Rzeczy i komunikować się z innymi płytkami edukacyjnymi, takimi jak np. BBC micro:bit lub Raspberry Pi. W efekcie tworzone projekty mogą korzystać z ogromnego potencjału tych popularnych platform. Moduły xChip mogą pracować w oparciu o wstępnie skompilowany kod, lub być zaprogramowane od zera przy wykorzystaniu wiodących platform programistycznych, takich jak MakeCode, Arduino i z użyciem języka Python.

Produkty XinaBox w ofercie Farnell

Wśród zestawów XinaBox, dostępnych w Farnell, można znaleźć:

  • Zestaw XK01 STEM Starter Kit: przeznaczony do nauki w szkołach ponadpodstawowych. Zestaw pozwala uczniom na budowanie prostych projektów i łączenie ich z platformą IoT, a to wszystko przy wykorzystaniu prostego podręcznika. W zestawie znajduje się moduł xChip obsługujący Wi-Fi oparty o układ ESP8266 oraz czujniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV, a także miniaturowy wyświetlacz OLED, pusty moduł dystansowy, zwiększający sztywność całej konstrukcji i wszelkie potrzebne złącza. Zestawu można użyć do zbierania danych i poszukiwania powiązań pomiędzy zbiorami informacji z czujników.
  • Zestaw XK05 micro:bit IoT Kit – idealny produkt dla początkujących. Model XK05 micro:bit IoT Kit został zaprojektowany, aby wprowadzić młodych ludzi w technologie. Zestaw pozwala na analizę dużych zbiorów danych w klasach szkolnych i nie wymaga posiadania wcześniejszego doświadczenia. Użytkownicy mogą się nauczyć, jak podłączyć płytkę micro:bit do chmury i zbudować inteligentne urządzenie IoT z użyciem środowiska programistycznego MakeCode.

Profesjonalni użytkownicy i twórcy również mogą korzystać z XinaBox, aby rozwijać swoje pomysły i znacznie szybciej przekształcać je w prototypy. Skraca to czas potrzebny na wprowadzenie produktów na rynek, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu procesu prototypowania i wdrażania beta testów. Warto zwrócić uwagę na:

  • Zestaw XK12 IoT Starter Kit programowany w języku Zerynth. Zestaw łączy modularną elektronikę z ekosystemem narzędzi programowych języka Python. Zawiera wszystko, co potrzebne do budowania inteligentnych urządzeń, pracujących na krańcach sieci IoT i zbierających dane środowiskowe. Do zestawu można również podłączyć aktuatory, pozwalające na tworzenie projektów automatyki, takich jak sterowane elektrycznie bramy, drzwi garażowe i wentylatory.

Kompletny wybór produktów XinaBox jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze