Mikrokontrolery Maxim MAX78000 z akceleratorem sieci neuronowych dostępny w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do swojej oferty nowy układ SoC MAX78000 firmy Maxim Integrated. Układ zawiera dwa rdzenie mikrokontrolerowe, a także energooszczędny akcelerator obliczeń w sieciach neuronowych zapewniający wystarczająco dużą moc obliczeniową do obsługi aplikacji AI. Doskonale sprawdzi się w aplikacjach takich jak systemy wizyjne, rozpoznawanie twarzy, detekcja i klasyfikacja obiektów, a także przetwarzanie audio.

Mikrokontroler zawiera rdzeń ARM Cortex-M4F o taktowaniu do 100 MHz oraz 32-bitowy rdzeń RISC-V. Specjalizowany koprocesor CNN służy do sprzętowej obsługi obliczeń w sieciach neuronowych. Do osiągnięcia niskiego poboru prądu służy zestaw stabilizatorów i przetwornic wbudowanych w układ scalony. Nie mogło też zabraknąć funkcji bezpieczeństwa aplikacji, w tym akceleratorów AES 128/192/256, generatora liczb losowych TRNG oraz bezpiecznego uruchamiania.

W ofercie dystrybutora znajdziemy także zestaw rozwojowy z układem MAX78000. Oprócz mikrokontrolera zestaw zawiera także mikrofon cyfrowy, żyroskop/akcelerometr, obsługę równoległych modułów kamery oraz dotykowy ekran TFT o przekątnej 3,5 cala. Dostępna jest także platforma MAX78000FTHR w formacie znanym z płytek Adafruit Feather, zaprojektowany w celu szybkiego prototypowania mniej skomplikowanych systemów.

Więcej informacji na temat układu MAX78000 znajdziesz na stronie: https://pl.mouser.com/new/maxim-integrated/maxim-max78000-processor/

O autorze