Społeczność element14 prezentuje świąteczne projekty, konkursy i pomysły na prezenty

element14, społeczność należąca do koncernu Avnet, dzieli się świąteczną radością z inżynierami, przygotowując coroczną Listę Życzeń Inżynierów i Twórców. Oprócz pomysłów na wymarzone prezenty, dostępnych na stronie internetowej Farnell, element14 wprowadza świąteczny nastrój dzięki trzem osobnym inicjatywom. W ramach nich członkowie społeczności będą mieli szansę wygrać zestawy nagród obejmujących elementy do montażu obwodów, aparaturę kontrolno-pomiarową, a nawet największy zestaw z Raspberry Pi. Wisienką na torcie tych wydarzeń jest organizowane przez społeczność świąteczne wyzwanie projektowe. Członkowie społeczności mogą więc podzielić się tym, co znaczą dla nich święta.

Przewodnik po prezentach dla inżynierów i projektantów

W tym roku wśród prezentów znajdą się produkty najlepsze z punktu widzenia projektantów elektroniki, począwszy od podarunków dla młodych inżynierów, a kończąc na wielkich paczkach dla doświadczonych projektantów. Długo oczekiwany, doroczny przewodnik po podarunkach jest tworzony przez inżynierów i dla inżynierów; zawierając prezenty, które z pewnością pokochają.

Podarki dla młodych inżynierów:

  • Płytka micro:bit i akcesoria: O ile nie jest łatwo zdobyć najnowszą wersję płytki micro:bit, ulubiony, oryginalny model jest wciąż dostępny i będzie wspaniałym wprowadzeniem do programowania dla młodych umysłów.

Połącz swoje prototypy:

  • Lupa powiększająca z uchwytami. Niezależnie czy lutujesz coś zbyt gorącego, by trzymać to w rękach, czy też po prostu potrzebujesz utrzymać jakiś element w jednym miejscu, ta lupa bardzo ci się przyda.
  • Komponenty i zestaw czujników dla Raspberry Pi. W tym zestawie komponentów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko zacząć tworzyć własne projekty IoT ze świątecznej listy.
  • Zestaw izolowanych wkrętaków. Izolowane wkrętaki zostały zaprojektowane nie tylko by chronić inżynierów, ale też zadbać o bezpieczeństwo elementów, nad którymi pracują inżynierowie. To wspaniały prezent dla wszystkich inżynierów poszukujących przygód.

Niesamowite drukarki 3D

  • Drukarka 3D Multicomp i-20. Ta wytrzymała drukarka jest idealna dla twórców, którzy chcieliby zagłębić się w temat i swobodnie modyfikować swoje projekty 3D.
  • Creality CR-20 Pro. Podstawowa drukarka 3D z łatwym sterowaniem. Cechuje się nie tylko wysoką jakością, ale też świetnie sprawdzi się w rękach twórców obeznanych w druku 3D.

Konkursy

Oprócz szeregu rekomendowanych produktów, sprawdzonych przez społeczność, element14 organizuje na koniec roku trzy konkursy prowadzone do 30 grudnia.

Świąteczne wyzwanie projektowe

element14 jest także gospodarzem świątecznego konkursu projektowego. Twórcy stają w nim przed wyzwaniem opracowania czegoś, co będzie odzwierciedlać, jakie znaczenie mają dla nich święta. W duchu świątecznego okresu twórca, który wykaże się największym sercem, zostanie nagrodzony zestawem narzędzi o wartości około 500 dolarów. Zawiera on przenośny oscyloskop, lutownicę USB, zasilacz biurkowy, narzędzie do zdejmowania izolacji z przewodów oraz bon o wartości 400 dolarów do zrealizowania w sklepie Farnell. Dodatkowo obejmuje on kartę podarunkową o wartości 100 USD, którą będzie mógł przekazać wybranemu przez siebie, innemu członkowi społeczności. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu świątecznego Project14 Holiday Special.

Społeczność element14 to pierwsza na świecie grupa, zbudowana specjalnie dla inżynierów. Obecnie obejmuje ponad 750 tysięcy członków – inżynierów, twórców i przedsiębiorców. Aby zapoznać się z pełnym wyborem polecanych prezentów świątecznych dla inżynierów i wziąć udział w konkursach, prosimy zapoznać się z Listą Życzeń Twórców i Inżynierów, opracowaną przez społeczność element14.

O autorze