Nowe 32-bitowe mikrokontrolery Toshiba z rdzeniami ARM Cortex-M

Toshiba wprowadziła do oferty nowe energooszczędne mikrokontrolery z rodziny TXZ+. Układy są oparte o rdzenie ARM Cortex-M i zoptymalizowane do aplikacji sterowania silnikami, urządzeń AGD, interfejsów człowiek-maszyna, a także połączonej z siecią infrastruktury IoT. Mikrokontrolery wytworzono w technologii CMOS 40 nm cechującej się niskim poborem prądu zarówno w czasie pracy, jak i w stanie oczekiwania. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej wydajności obliczeniowej oraz obniżenie poboru energii.

Nowe układy z grupy M3H oparto o rdzeń Cortex-M3 o taktowaniu do 120 MHz i mocy obliczeniowej do 150 DMIPS. Są dostępne w obudowach LQFP. Oferują do 512 KB pamięci na kod, do 32 KB pamięci danych oraz do 4 KB odseparowanej pamięci dla użytkownika. Zawierają także 12-bitowy przetwornik ADC, dwa 8-bitowe przetworniki DAC, zaawansowany sterownik silników A-PMD oraz możliwości sterowania wyświetlaczy LCD.

Grupy M4K i M4M zawierają rdzeń Cortex-M4 z FPU o taktowaniu do 160 MHz i mocy obliczeniowej do 203 DMPIS. Pamięć Flash na kod wynosi do 256 KB, pamięć na dane – do 32 KB, a pamięć odseparowana – do 4 KB. Układy są dostępne w obudowach LQFP. Zawierają oryginalny moduł IP do sterowania silnikami umożliwiający sterowanie do 3 silników oraz kontrolę FOC. Dodatkowo, układy M4M zawierają kontroler CAN.

Mikrokontroler M4G i M4N przeznaczono do zaawansowanego przetwarzania danych dzięki rdzeniowi Cortex-M4 z koprocesorem FPU o taktowaniu do 200 MHz, oferującym do 254 DMIPS. Układ zawiera do 2 MB pamięci na kod, oraz do 32 KB pamięci danych. Oferuje także moduł do sterowania silnikami A-PMD i jest dostępny w obudowach typu LQFP i BGA. Dodatkowo układy M4N dysponują kontrolerem USB 2.0 Full Speed OTG (do dwóch portów), kontroler Ethernet 10/100 oraz CAN.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/company/exhibition/campaign/txzplus-family-advanced-class-new-products.html

O autorze