Układy SoC Microchip PolarFire FPGA z procesorem RISC-V w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty układy SoC PolarFire FPGA produkowane przez Microchip Technology. Oferują niską konsumpcję mocy, wysoki stopień bezpieczeństwa, a także wydajną wymianę ciepła. Układy SoC oparte o matrycę FPGA to idealny wybór do intelignenych systemów połączonych z siecią, takich jak IoT.

Microchip PolarFire FPGA

Układy zawierają pięciordzeniowy procesor RISC-V z zestawem instrukcji ISA, na którym można uruchomić system Linux. Są dostępne w wersjach od 25 do 460 tys. elementów logicznych i zawierają transceivery o przepustowości do 12,7 G.

Oprócz układów SoC, do oferty Mousera trafiły także zestawy ewaluacyjne PolarFire SoC FPGA Icicle Kit. Platforma używa zamontowanej na płytce pamięci – w tym LPDDR4, QSPI oraz eMMC – w celu uruchomienia Linuxa od razu po wyjęciu płytki z pudełka. Zestaw zawiera także wieloszynowy czujnik mocy umożliwiający monitorowanie szyn zasilania, a także port PCIe i złącza rozszerzeń mikroBUS i Raspberry Pi. Obsługuje także szeroki zakres interfejsów przewodowych i umożliwia szybkie prototypowanie i wprowadzenie produktu na rynek.

Więcej informacji o układach SoC FPGA znajdziesz na stronie https://pl.mouser.com/new/microchip/microchip-polarfire-soc-icicle-soc/

Więcej o zestawie FPGA Icicle Kit znajdziesz na stronie: https://pl.mouser.com/new/microchip/microchip-polarfire-soc-icicle-kit/

O autorze